Postanawiając o wzięciu udziału w triathlonie musisz zadbać o bardzo wiele rzeczy – wszystkie są bardzo ważne. Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na treningi, które powinny być zaplanowane z góry. Przy triathlonie przyda się także gruby portfel, ponieważ dobry rower triathlonowy to niemały wydatek. Z tego powodu, najlepiej jest kupić używany model, który tak bardzo nie odchudzi naszego portfela. Takie rowery dla przykładu można znaleźć na stronie: https://rowerszosowy.pl.

Trening triathlonowy – jak go zaplanować?

Tworząc plan treningowy należy wyznaczyć sobie cel – działa to motywująco i przede wszystkim pozwala na ułożenie treningu, który nas do niego przygotuje. Najlepiej jest wybrać sobie zawody, na które się zapiszemy i przygotować się właśnie do nich. Z pewnością ułatwi to planowanie treningu.

Bardzo ważną rzeczą jest nauczenie się, jak trenować – jest to niezwykle ważne, ponieważ prowadzi do uniknięcia kontuzji lub zniechęcenia z powodu słabych wyników. Dobrym sposobem jest poradzenie się profesjonalnego trenera, który pomoże nam w zaplanowaniu i wykonywaniu treningów.

Trenuj zakładki!

Wiele osób trenujących do triathlonu ćwiczy przede wszystkim poszczególne dyscypliny, czyli bieganie, pływanie i kolarstwo, jednak zapomina o tak zwanych zakładkach. Zakładki to przejście z pedałowania do biegu. Nie wytrenowany organizm nie daje rady właśnie w tym momencie. Z tego powodu, raz na jakiś czas należy robić treningi w postaci 1 godzina biegu + 15 minut truchtu. Z pewnością przyda się to podczas zawodów.

Materiał zewnętrzny