Jeśli twoją pasją jest bieganie, a czujesz, że nie jesteś w formie, może to oznaczać, że brakuje ci odpowiedniej suplementacji. Bez odpowiednich składników mineralnych czy elektrolitów twój trening nie będzie przynosił oczekiwanych efektów, dlatego powinieneś wspomóc swój organizm odżywkami i suplementami.

Odpowiednia suplementacja

Skoro jesteś biegaczem, na pewno dbasz o swoje zdrowie i starasz się dostarczać do organizmu odpowiednie ilości niezbędnych substancji odżywczych. Niestety, czasami to nie wystarcza, bo nie wszystkie składniki dobrze przyswajają się wraz ze spożywanym posiłkiem, a często w samym jedzeniu nie ma aż tylu mikroelementów, które będą w stanie zaspokoić twoje potrzeby, zwłaszcza w momencie, w którym uprawiasz sport.

W szczególności zimą może być trudniej o wysoko wartościowy posiłek, który uzupełni niedobory, dlatego z pomocą przychodzą odżywki i suplementy. Oczywiście, mają one jedynie wspomagać twój organizm, więc nie powinieneś zapomnieć o zdrowym odżywianiu. Warto, abyś pamiętał, że suplementy i odżywki to tylko uzupełnienie twojej diety, a nie pełnowartościowy posiłek.

Odżywki i suplementy nie tylko pomogą ci w utrzymaniu dobrej kondycji, ale pozwolą wydłużyć czas treningu i jego efektywność. Dzięki nim zwiększy się twoja wydajność, poprawisz siłę swoich mięśni, a nawet zredukujesz tkankę tłuszczową. Odpowiednie dawki nie tylko poprawią twoją ogólną kondycję, ale pobudzą cię do działania i pozytywnie wpłyną na twoje zdrowie.

Suplementy dla stawów

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej wagi i zdecydowałeś się na bieganie, są rzeczy, o których powinieneś pamiętać. Przede wszystkim zawsze należy zaczynać od marszu na terenie płaskim, lub – z czasem –  wspinając się pod górę. Nigdy nie zaczynaj od biegania! Twoje stawy nie są przyzwyczajone do takiego wysiłku i możesz bardzo szybko je uszkodzić.

Już na tym etapie warto, abyś zatroszczył się o kondycję swoich stawów, gdyż w innym wypadku możesz zniechęcić się do treningu z powodu odczuwanego bólu ścięgien i stawów. Bardzo dobrej jakości produktem jest Olimp Collaregen 400g. Dzięki wysokiej zawartości czystego kolagenu zapobiegniesz nieprzyjemnym bólom, a także zapewnisz w ten sposób szybką regenerację twojemu organizmowi. Ważne, abyś stosował go przed, jak i po wysiłku fizycznym.

Jeśli już przyzwyczaisz swoje stawy do wysiłku, dopiero wówczas będziesz mógł rozpocząć bieganie, którego tempo powinieneś zwiększać z czasem, wraz z poprawą kondycji. Również wtedy nie powinieneś zapomnieć o odpowiednich suplementach, bogatych w witaminy i minerały, które są łatwo wypłukiwane z organizmu wraz z potem i kawą, po którą pewnie także sięgasz.

W momencie, w którym zauważysz, że twoja waga spada w mniejszym stopniu niż na samym początku, możesz wspomóc się preparatem Biogenix Themonator – jest to spalacz tłuszczu, który zawiera kapsaicynę, przyspieszającą eliminację tkanki tłuszczowej. Dzięki niemu z pewnością szybciej osiągniesz swój cel podczas biegania.

Pamiętaj, że tylko najwyższej jakości produkty od renomowanych i polecanych firm, zapewnią ci skuteczność, a ty będziesz zadowolony ze swoich wyników. W sklepie runshop.pl nie tylko znajdziesz suplementy i odżywki, ale również najwyższej jakości odzież i obuwie. Doświadczony zespół składający się z zawodowych biegaczy pomoże ci w razie wątpliwości i pytań.

 

fot. materiały prasowe

materiał zewnętrzny