Coraz więcej osób decydując się na wyjazd w góry wybiera Bieszczady. Jeszcze niedawno było to miejsce zapomniane przez turystów, którzy zdecydowanie chętniej wybierali popularne Zakopane, Karpacz, czy też Bukowiny Tatrzańskiej. Działo się tak za sprawą masy atrakcji, komercjalizacji tych miejsc oraz coraz większych i bardziej luksusowych hoteli w tych okolicach. To wszystko razem daje gwarancję udanej zabawy i odpoczynku, a przecież tego większość z nas szuka wybierając się na urlop. Bieszczady jednak wróciły do łask – warto sprawdzić dlaczego.

Ruch i czyste powietrze

Moda na zdrowy tryb życia zagościła u nas na dobre, a wraz z nią zamiłowanie do wszelkiego ruchu zarówno na siłowni jak i świeżym powietrzu. Coraz więcej osób szuka dla siebie możliwości ucieczki od miejskiego zgiełku w zaciszne miejsca bliskie naturze. Dzięki temu rośnie popularność miejsc mniej uczęszczanych przez turystów oraz w mniejszym stopniu nastawionych na komercyjne atrakcje. Bieszczady to miejsce wprost idealne dla osób szukających ostoi spokoju i dzikiej natury – jeśli chodzi o południe Polski, jest to jeden z najdzikszych terenów, gdzie ingerencja człowieka nie jest widoczna tak jak w pozostałych rejonach gór. Warto przekonać się, jak wiele ciekawych miejsc i atrakcji tu na nas czeka. Podczas wyjazdu zachęcamy do zatrzymania się w Hotelu Arłamów, który oferuje zaciszny wypoczynek w pięknej okolicy.

Dla wielbicieli pieszych wypraw

Miłośnicy górskich spacerów i wspinaczki z pewnością będą chcieli wybrać się w trasę po Połoninie Wetlińskiej. Jak na Bieszczady jest to dość często wybierana trasa i dzięki temu nawet mniej doświadczone osoby mogą spokojnie udać się na taką wyprawę. Najwyższym szczytem jest tutaj Roh o wierzchołku wysokości 1255 m.n.p.m., jednak nie jest on dostępny dla turystów żadnym bezpiecznym szlakiem. Dostępny jest natomiast niewiele niższy, bo zaledwie o 2 metry, wierzchołek Osadzki Wierch. Roztaczają się z niego przepiękne widoki, które są nagrodą dla każdego, komu udało się dotrzeć tak wysoko. Warto udać się też do najwyżej położonego w Połoninie Wetlińskiej schroniska zwanego Chatką Puchatka, które czynne jest przez cały rok.

Wyjątkowe Jezioro Solińskie

Podczas pobytu w Bieszczadach warto udać się do miejscowości Solina, która jest bardzo popularna wśród lokalnych miłośników sportów wodnych. To zasługa Jeziora Solińskiego, które jest sztucznie powstałym zbiornikiem z masywną zaporą. Oprócz tego że pełni funkcję hydroenergetyczną, jest ono także świetną lokalną atrakcją dzięki licznym zatoczkom z ośrodkami rekreacyjnymi, kąpieliskom i możliwości do żeglowania. W jeziorze żyje też wiele gatunków ryb co oczywiście chętnie wykorzystują wielbiciele wędkarstwa. Serpentynowy kształt jeziora jest naprawdę niezwykły i stanowi niecodzienny widok na mapie Polski. Wiele osób wyruszających w Bieszczady specjalnie zatrzymuje się w Solinie lub Polańczyku, aby móc skorzystać z uroków Jeziora Solińskiego.

Regionalne zabytki

Dla tych, którzy podczas wakacji nie mogą się obyć bez zwiedzania lokalnych zabytków, również mamy kilka interesujących propozycji. Polecamy odwiedzenie Posady Rybotyckiej, w której mieści się murowana cerkiew św. Onufrego. To najstarsza cerkiew na ziemiach polskich, w której można na dodatek podziwiać piękną polichromię stylizowaną na sztukę bizantyjską, pochodzącą z XVI wieku. Warto też się udać do Kalwarii Pacławskiej, zlokalizowanej niedaleko Przemyśla. Można tam podziwiać niezwykłe Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Boskiej Kalwaryjskiej oraz wiele pomniejszych kościołów, budynków i kaplic. To niezwykłe miejsce, które tchnie duchowością – nie tylko taką pojmowaną w kontekście wiary katolickiej, ale także ogólnym, ponieważ kalwaria wprowadza każdego w stan zadumy i refleksji. W Ustrzykach Dolnych z kolei warto udać się do Sanktuarium Matki Bożej Rudeckiej Królowej Bieszczadzkiej. To niewielki barokowy kościół z XVIII wieku, będący najstarszą świątynią w mieście. Dekorację wnętrza z piękną amboną oraz chrzcielnicą z pewnością pokochają wszyscy miłośnicy sztuki sakralnej.

Hotel w sercu Bieszczad

Wszystkich miłośników gór i Bieszczad zachęcamy do odwiedzenia wyjątkowego i zacisznego Hotelu Arłamów. To wspaniałe miejsce, które sprzyja zarówno aktywnemu wypoczynkowi w górach, jak i pełni relaksu. Wybierając tutejsze noclegi w górach można skorzystać z hotelowego Spa, restauracji, a także zaplecza sportowo-rekreacyjnego. To bardzo zaciszne miejsce sprzyjające ucieczce od codzienności i zgiełku miasta. Warto tu przyjechać bez względu na porę roku – w Arłamowie bez względu na sezon czekają na każdego liczne atrakcje.