Jak pomieszczę swoje rzeczy na trening, czyli moja torba do badmintona

Poszukiwania odpowiedniej torby do badmintona należy zacząć od określenia swoich potrzeb. Jeśli na trening zabieramy rakietę, tubę lotek buty i strój to oznacza, że nie mamy zbyt dużych wymagań jeśli chodzi o pojemność torby, może się okazać, że wystarczy nam specjalny plecak. Dla tych, którzy wybierając się na kort, potrzebują mieć całą baterię rakiet, 1-2 pary butów, kilka kompletów strojów i całą gamę akcesoriów, polecamy większe torby. Najlepiej te opisane jako turniejowe.

Plecak czy torba do badmintona

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy kiedy spojrzymy na ilość sprzętu jaką zabieramy ze sobą na grę. Jeśli to zestaw na godzinę, dwie to na pewno wystarczy nam odpowiedni plecak. Tu ciekawym rozwiązaniem są plecaki długie, które mieszczą całą rakietę, np. Oliver Rucksack Long. Z powodzeniem zmieścimy do niego cały zestaw sprzętu, wszystko czego potrzeba nam do gry w badmintona. Na torbę decydujemy się jeśli nie lubimy plecaków lub potrzebujemy więcej miejsca. Dlaczego nie lubimy plecaków? Możemy być na przykład przyzwyczajeni do noszenia toby na ramieniu, bo na kort idziemy po pracy, w garniturze i byłoby to zwyczajnie niekomfortowe.

Jaka torba do badmintona będzie dla mnie w sam raz?

Zwracamy uwagę na kilka czynników. Kluczowa jest wielkość torby – najczęściej wyrażana w ilości rakiet, które mieści. Ze względu na różnice pomiędzy producentami zachęcamy do sprawdzania wymiarów podanych w centymetrach. Szczególnie wtedy kiedy decydujemy się na zakup w jednym ze sklepów internetowych, np. badmin.pl, w którym wybór produktów jest największy. Sprawdźmy ile kieszeni na akcesoria ma dana torba, reguła jest prosta. Im więcej tym lepiej. Świetnym dodatkiem jest worek na buty/mokre ubrania lub po prostu specjalna, dedykowana kieszeń. Taką znajdziemy np. w torbach do badmintona Karakal. Wygodne szelki – tu warto wybrać model, w którym są odczepiane. Dzięki temu będziemy mogli torbę nosić jak plecak lub przepinając się na jedną szelkę nosić torbę na ramieniu. Rośnie nam zatem uniwersalność produktu.

Ile wydać na torbę do badmintona?

Zazwyczaj torba do badmintona mieści się w przedziale od 200 do blisko 1000 złotych. To ile wydamy zależy wyłącznie od nas, nie mniej należy pamiętać, że im droższą torbę wybierzemy tym pewność, że zrobiono ją z odpowiednich materiałów wzrasta. Popularne w badmintonie marki, jak Yonex czy Victor mogą cenić się trochę wyżej niż mniej znane, a robiące produkty wyższej lub podobnej klasy Babolat, Head, Karakal czy Oliver.

materiał zewnętrzny