Najtrudniejsze polskie szlaki górskie to łatwizna w porównaniu do wspinaczki na Mount Eversest, jednak trekking w Himalajach mogą wybrać nawet mniej doświadczeni pasjonaci gór. Wystarczy przygotować odpowiedni sprzęt i zadbać o kondycję, a niezapomniana wyprawa w Himalaje będzie możliwa. Wszystkie niezbędne przedmioty na wyprawę znajdziesz w sklep E-Pamir.

  1. Sklep E-Pamir – przygotowuj się do wyprawy życia
  2. Dobre buty trekkingowe to podstawa

Trekkingi górskie to długie wycieczki piesze, które trwają co najmniej kilka dni. Trekking w Himalajach obejmuje co najmniej 12-15 dni, dlatego przygotowania do wyprawy warto rozpocząć nawet na rok wcześniej. Co powinno obejmować wyposażenie na wyprawę w góry wysokie? Sklep E-Pamir podpowiada.

Sklep E-Pamir – przygotowuj się do wyprawy życia

Zobaczenie najwyższych gór świata na własne oczy to marzenie wielu pasjonatów gór. Szczyty Mount Everestu, K2, Annapurny i innych gór prezentują się zjawiskowo, dlatego wyprawa w Himalaje to wyjątkowo przeżycie. Zanim wyjedzie się w Himalaje, powinno się odwiedzić sklep E-Pamir, gdzie dostępna jest wysokiej jakości górska odzież. Jest ona niezbędna, nawet gdy zamierza się odbyć trekking do Base Camp pod szczytem Everestu.

Górska odzież jest przystosowana do potrzeb turystów wysokogórskich. Sprzęt wspinaczkowy na trekking ogranicza się do kijków, plecaka i latarki czołowej, natomiast lista ubrań jest bardziej rozbudowana. Przede wszystkim ważne jest posiadanie wygodnych spodni, podkoszulek, bluz i bielizny termoaktywnej. Dodatkowo ważne jest posiadanie ciepłej kurtki, gdyż temperatury w Himalajach są niskie przez cały rok. Rękawiczki, czapka oraz dobre okulary przeciwsłoneczne to kolejne niezbędne przedmioty.

Dobre buty trekkingowe to podstawa

Wybierając się na kilkunastodniową wędrówkę po Himalajach, powinno się posiadać dobre buty trekkingowe. Obuwie powinno być przystosowane do wędrowania w ciepłe i zimne dni, w tym w sytuacji, gdy temperatury spadają poniżej zera. Podeszwa musi być dostosowana do chodzenia po śniegu i kamieniach, dlatego ważne jest przyjrzenie się jej amortyzacji. Buty powinny dobrze odprowadzać wilgoć, by nie dochodziło do odparzeń. Ponadto ich zadaniem jest ochrona kostki przed skręceniem lub zwichnięciem oraz kości śródstopia przed złamaniami i mikrouszkodzeniami, które powstają na skutek wstrząsów podczas długiego wędrowania.

Więcej o wyborze butów trekkingowych dowiesz się w sklepie E-Pamir. Jeśli masz szczególne potrzeby, poproś pracowników sklepu o pomoc w wyborze obuwia.

materiał zewnętrzny