We wrześnie 2015 r. ukazał się pierwszy od dobrych kilku lat przewodnik rowerowy po Borach Tucholskich. Wydawnictwo powstało na zlecenie Lokalnej Grupy Działania “Bory Tucholskie” i bazuje na doświadczeniach zebranych przeze mnie podczas prowadzenia strony wirtualneszlaki.pl, niniejszego bloga oraz opiniach i podpowiedziach użytkowników. Miałem przyjemność zarówno opracować jego koncepcję, jak również opracować treść. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to przewodnik zrobiony dla rowerzystów przez rowerzystów ;)

Nakład został bardzo szybko wyczerpany, ale dzięki uprzejmości wydawcy, cały czas można pobrać go za darmo w formacie pdf (link poniżej).

Co zawiera?

Główną część przewodnik obejmują opisy szlaków rowerowych podzielonych ze względu na przeznaczenie. Opisy uzupełniają orientacyjne mapy. Oprócz tego znajdziemy tu podstawowe informacje o atrakcjach w Borach Tucholskich, zasadach poruszania się po szlakach i opis oznaczeń stosowanych przy opisach tras. Mimo upływu lat (już prawie 5!) przewodnik niewiele stracił na aktualności.

Przedstawione trasy (głównie znakowane szlaki piesze i rowerowe) zostały podzielone ze względu na trudność i dostępność dla różnego rodzaju rowerów. Dzięki temu, każdy wybierający się w Bory Tucholskie z rowerem znajdzie tu coś dla siebie.

Spis treści:

1 – CO WARTO ZOBACZYĆ
2 – JAK ZWIEDZAĆ BORY TUCHOLSKIE NA ROWERZE?
3 – JAK KORZYSTAĆ Z PRZEWODNIKA?
4 – TRASY DLA (PRAWIE) KAŻDEGO
5 – TRASY DLA POCZĄTKUJĄCYCH I JEŻDŻĄCYCH RODZINNIE
6 – TRASY DLA SZUKAJĄCYCH PRZYGODY

Gdzie kupić?

Przewodnik w wersji papierowej bardzo szybko się rozszedł. Był dostępny w cenie 20 zł w

  • Muzeum Borów Tucholskich (Podgórna 3, Tuchola. tel. 52 334 21 89)
  • Wypożyczalnia rowerów w Tucholi (Kniejowa 11, 89-500 Tuchola, tel. 501 538 410)

Obecnie (wiosna 2020) planowana jest aktualizacja przewodnika i wydanie go w odświeżonej wersji jesienią tego roku.

 

Przewodnik Rowerowy po Borach Tucholskich w pdf (10 MB)

arrow486

Przewodnik do pobrania za darmo w naszym sklepie > 

Zawartość:

Jak powstawał przewodnik:


Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu się do wyprawy – zarówno sprawny rower, części zapasowe, ale również dobre sakwy i plecaki rowerowe okażą się niezbędne podczas takiej podróży.