Rejsy do Szwecji to świetna alternatywa dla długich i męczących podróży samochodem. Wybierają je nie tylko osoby dojeżdżające do pracy u naszych zamorskich sąsiadów, ale także turyści, chcący doświadczyć na własnej skórze skandynawskiego klimatu i przyjrzeć się z bliska urokowi szwedzkich miast i miasteczek. W tym artykule nie tylko dowiesz się jak długo trwa rejs i za ile można popłynąć do Szwecji, ale przede wszystkim powiemy dlaczego warto wybrać podróż przez Bałtyk.

Ile się płynie do Szwecji?

Rejs z Gdyni do Karlskrony trwa około 10 h. To o 2-3 godziny krócej, niż niezwykle długa i męcząca podróż autem, podczas której nieustannie trzeba być skupionym na drodze. Uwzględniamy oczywiście podróż bez jakichkolwiek przerw! W przypadku kilku postojów na rozprostowanie nóg i posiłek, oszczędność czasu jest nie do przecenienia. Na statku dowolnie wybierasz kiedy chcesz odpocząć i zjeść. W 3 dostępnych restauracjach każdy znajdzie coś pysznego, a wygodne kabiny pozwolą na odprężenie po pełnym wrażeń spacerze wzdłuż otwartego pokładu.

Rejsy odbywają się nawet 3 razy dziennie, zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Dzięki temu każdy podróżny może wybrać dogodną dla siebie godzinę i być na miejscu o preferowanej porze.

Ile kosztują bilety na prom do Szwecji?

Ceny rejsu z samochodem zaczynają się od 299 PLN! Bez samochodu może być dwa razy taniej. Aktualnie Stena Line oferuje zniżkę 25% na rejs powrotny, przy rezerwacji w dwie strony. Oferta ta dotyczy podróży zrealizowanych do 09.01.2022 r. Jest kilka czynników, które mogą mieć wpływ na ostateczną cenę biletu. Należą do nich: data, standard kabiny, rodzaj pojazdu (lub jego brak) oraz ilość podróżujących osób. Im szybciej dokonywana jest rezerwacja, tym większa szansa na atrakcyjną ofertę. Na zniżkę mogą liczyć studenci posiadający ważną legitymację studencką (lub kartę ISIC) oraz seniorzy w wieku 65 lat lub więcej.

Chcesz poznać szczegółową wycenę? Wejdź na stronę Stena Line i zarezerwuj swój REJS DO SZWECJI. Po wyborze terminu, liczby pasażerów i rodzaju pojazdu, otrzymasz informację o dostępnych pakietach i ich cenach. Wybierz kabinę i dodatkowe usługi, a następnie wpisz swoje dane. Po dokonaniu płatności możesz rozpoczynać pakowanie i w drogę!

Dlaczego warto wybrać podróż promem do Szwecji?

Podróż promem to nie tylko oszczędność czasu. Przede wszystkim to każdorazowo niezapomniana przygoda. Przebywanie na otwartym morzu zachwyci nie tylko małe dzieci, ale także dorosłych, którzy wcześniej nie mieli okazji pokonywać długich dystansów statkiem. Z dala od portu, nawet tak stosunkowo spokojne morze jak Bałtyk robi wrażenie! Morska bryza i solidna dawka jodu pozwolą się zrelaksować, a szum fal pomoże zasnąć i nabrać sił przed kolejnym dniem. Jeśli nie jesteś w nastroju do spania, skorzystaj z pozostałych atrakcji na promie!

Przez całą podróż możesz swobodnie dysponować swoim cennym czasem. Masz ochotę na zakupy? Nie ma sprawy. Do dyspozycji pasażerów dostępny jest sklep (z wyjątkiem promu Stena Nordica) z towarami w atrakcyjnych cenach. Niektóre produkty kupisz nawet do 30% taniej niż w sklepach na lądzie! Naszła Cię ochota na drinka? Zajrzyj do baru. Doświadczeni barmani przygotują coś specjalnego. Na statkach Stena Vision i Stena Spirit dostępna jest także dyskoteka, Pure Nordic SPA i plac zabaw dla dzieci.

Nie zapominajmy także o niezrównanej wygodzie. Długa podróż autem kończy się często bólem nóg i pleców, a do tego zmęczeniem i przekrwieniem oczu. Będąc na promie możesz skupić się wyłącznie na tym, na co masz ochotę. Nie będzie złym pomysłem zabrać ze sobą ulubioną książkę i aparat, aby uwiecznić podróż.

Karlskrona – miasto pełne atrakcji

Po dobiciu do brzegu skorzystaj z uroków pięknej Karlskrony. To malownicze miasto portowe, pełne zabytkowych, kolorowych domów. Znajduje się w nim Port Marynarki Wojennej, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ponadto warto odwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej, bogate w eksponaty związane z historią szwedzkich okrętów. To wszystko na wyciągnięcie ręki. Zabierz swoich bliskich na przygodę, którą zapamiętacie na długo.

materiał zewnętrzny