Ubezpieczenie podczas podróży lub wakacji jest bardzo istotne. Ubezpieczenie turystyczne chroni Cię w przypadku jakiego nieszczęśliwego zdarzenia losowego, dlatego warto wykupić taką polisę, aby uniknąć niepotrzebnych sytuacji stresowych.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne

Co wchodzi w skład ubezpieczenia turystycznego? Wszystko zależy od tego na jaki rodzaj polisy się zdecydujesz lub jaki wariant wybierzesz. Standardowa polisa w ogólnych warunkach ubezpieczenia obejmuje koszty leczenia, assistance oraz NNW. Poza podstawowym ubezpieczeniem możesz dokupić dodatkowe opcje na przykład na ubezpieczenie bagażu podróżnego, sprzętu sportowego, ubezpieczenie kosztów rezygnacji w przypadku niezależnych od Ciebie sytuacji czy zdarzeń. Jeśli uprawiasz sporty wysokiego ryzyka warto wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właśnie z tym związane oraz dodatkowo OC w życiu prywatnym. Wykup takiego ubezpieczenia jest bardzo ważny zwłaszcza w podróży zagranicznej, gdzie nie chronią nas żadne przepisy czy ubezpieczenia, a koszt leczenia w przypadku zachorowania w dzisiejszych czasach na przykład na covid 19 są bardzo wysokie. Taką polisę możesz znaleźć na WakacyjnaPolisa.pl.

Czy ubezpieczenie podróżne zawiera pokrycie kosztów leczenia?

Zazwyczaj podstawowe turystyczne ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów leczenia i assistance w wyniku nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku czy następstw chorób przewlekłych. Zanim podpiszesz umowę na takie ubezpieczenie dobrze sprawdź ogólne warunki ubezpieczenia i w razie niejasności dopytaj o jego szczegóły, aby podczas wyjazdu uniknąć przykrych niespodzianek. Jeśli chcesz rozszerzyć polisę o dodatkowe pozycje warto uzgodnić wszystkie elementy ubezpieczenia. Na przykład jeśli jedziesz na narty istotne jest sprawdzić czy ubezpieczenie obejmuje uprawianie sportów w wyniku, których możesz doznać urazu i będzie konieczne leczenie. Na stronie https://kalkulator.wakacyjnapolisa.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/ możesz obliczyć i znaleźć odpowiednią polisę turystyczną.

Do czego służy Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

EKUZ czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument, który uprawnia Cię do skorzystania z publicznej opieki zdrowotnej na terenie Krajów Europejskich oraz Norwegii i Szwajcarii. Karta ta pozwala na skorzystanie z tych usług wyłącznie za granicą kraju. EKUZ to dokument ubezpieczenia, który działa w momencie wyjazdu za granicę w celach turystycznych. To bardzo ważny dokument, dzięki któremu podczas urlopu czy wakacji będziesz czuć się bezpiecznie w razie nieoczekiwanego zdarzenia lub zachorowania. Wyrobienie karty jest darmowe i bardzo proste, dlatego zdecydowanie warto przed wyjazdem za granicę postarać się o nią. Trzeba jednak pamiętać, że nie obejmuje ona wizyt u prywatnego lekarza ani transportu powrotnego do kraju w wyniku wypadku.

Czym jest ubezpieczenie kosztów leczenia?

Krótko mówiąc ubezpieczenie takie pokryje koszty leczenia związane z pomocą medyczną w przypadku problemów zdrowotnych lub następstw nieszczęśliwych wypadków. Musisz jednak pamiętać, że każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe indywidualnie ustala jakie koszty i co wchodzi w zakres takiej polisy, dlatego dobrze zapoznaj się ogólnymi warunkami ubezpieczenia danej firmy ubezpieczeniowej, aby w razie potrzeby skorzystania z tej polisy nie okazało się, że takiej sytuacji polisa nie obejmuje i koszty leczenia będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Zawsze dobrze zweryfikuj zakres ubezpieczenia zanim się na coś zdecydujesz.

materiał zewnętrzny