Niedzielna przejażdżka z najbliższymi to dla Ciebie za mało? Zastanawiasz się jak schudnąć jeżdżąc na swoim jednośladzie? Aby osiągnąć zamierzone efekty potrzebne jest samozaparcie. Jazdę na rowerze warto zacząć od kilku prostych zasad. Podpowiemy Ci co zrobić, aby jazda na rowerze poprawiła Twoją sylwetkę i pozwoliła zgubić zbędne kilogramy.

 

Jak jeździć na rowerze żeby schudnąć – zacznij od diety

Pierwszą zasadą, którą powinieneś się kierować, aby jazda na rowerze przyniosła pozytywne skutki jest dieta. Jest to naprawdę istotny aspekt, gdyż bez ujemnego bilansu kalorycznego oraz pilnowania jakości spożywanych produktów – efekt niestety może być odwrotny. Trening na rowerze zwiększa apetyt, także bez dyscypliny w kuchni nie osiągniesz zamierzonych efektów.

Jakich produktów unikać, aby jazda na rowerze przyniosła efekty?

Przy jeździe na rowerze potrzebna jest odpowiednia dieta i unikanie produktów, które Ci szkodzą. Na pierwszy ogień wyrzuć ze swojego jadłospisu wszystkie cukry proste. Unikaj napojów gazowanych, słodkich batoników czy innego rodzaju przetworzonego jedzenia. Odstawienie wymienionych powyżej produktów jest kluczowym zadaniem, gdy chcesz zgubić zbędne kalorie podczas jazdy rowerem.

Jak schudnąć jeżdżąc na rowerze? Czas treningu jest najważniejszy

Drugą zasadą, którą powinieneś się kierować, aby jazda na rowerze przyniosła wymarzone efekty jest odpowiedni trening. Trening na rowerze powinien być efektywny. Dostosuj zarówno czas jak i intensywność treningu. Możesz też stosować jazdę kardio, naprzemiennie szybsze i wolniejsze tempo jazdy. Ważne aby w tych szybszych odcinkach twoje tętno wynosiło powyżej 120 uderzeń na minutę.

Pamiętaj, że to tylko ogólne wytyczne. Jeśli rzeczywiście interesuje cię jazda – wpadnij do Nowoczesnych Salonów Rowerowych NSR Sport w Lubinie, Polkowicach czy Grębocicach. NSR to miejsce gdzie nie tylko kupisz rower czy akcesoria. Dowiesz się też jak funkcjonuje drużyna NSR oraz gdzie można pojeździć w okolicy.

Co daje jazda na rowerze? Ile jeździć na rowerze, aby schudnąć?

Gdy zaczynasz swoją przygodę z jazdą na rowerze – 30/40 minut wystarczy, aby rozpocząć przygodę z rowerem. Ważniejsza od długości jazdy jest konsekwencja. Najlepiej, abyś jeździł systematycznie, np. 3 razy w tygodniu.

Jeśli szukasz doskonałego roweru do przejażdżek – polecamy sklep internetowy https://nsrsport.pl/. Posiadają oni rowery dopasowane do potrzeb najstarszych, jak i tych najmłodszych. Oprócz tego, odpowiedzą Ci na wszystkie pytania i pomogą wybrać idealny rower.

Ile kalorii spala jazda na rowerze?

Poruszanie się rowerem ma istotną zaletę, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę. Gdy trenujesz na rowerze – spalasz mnóstwo kalorii! Pozbywasz się tkanki tłuszczowej oraz tracisz zbędne kilogramy. Gdy jeździsz na rowerze ze średnią prędkością 20km/h – jesteś w stanie spalić nawet 500 kcal. Dlatego jazda na rowerze jest znakomitą formą aktywności!

Jazda na rowerze – zalety

Gdy trenujesz na rowerze tracisz nie tylko zbędne kalorię, ale także oddziałujesz w pozytywny sposób na swoje ciało. Co daje jazda na rowerze? Jakie są zalety tej aktywności?

  • spalanie kalorii,
  • jazda na rowerze jest zdrowa dla kręgosłupa i stawów kolanowych,
  • jazda na rowerze jest bezpieczna,
  • jazda na rowerze pozwala utrzymać prawidłową masę ciała,
  • poprawa wydolności,
  • poprawa samopoczucia.

Czy jazda na rowerze odchudza? Oczywiście, że tak! Wystarczy, że będziesz przestrzegał wyżej wymienionych zasad. Kluczem do schudnięcia trenując na rowerze jest to, co jemy oraz to, ile czasu i energii poświęcamy na treningi.

materiał zewnętrzny