W okolicy leśniczówki w Białych Błotach w 2004 roku wyznaczono ciekawą ścieżkę dydaktyczną. W tym wypadku ta nazwa nie powinna nikogo zrazić, bo walory, które kryją białobłockie lasy pozytywnie zaskoczą z pewnością niejednego bydgoszczanina.

Atrakcyjność trasy polega na jej zaskakującym urozmaiceniu. Po drodze odwiedzimy szkółkę leśną, pokonamy niewielkie wzniesienia, mostek nad śródleśnym strumykiem, przysiądziemy na skraju rozległej polany. Wszystkie te atrakcje są obszernie opisane na 13 kolorowych tablicach umieszczonych po drodze.

Trasa rozpoczyna się i kończy przy leśniczówce w Białych Błotach. Ścieżka mierzy 5 kilometrów, a jej skrócony wariant – 3. Przejście powinno zająć ok. 2h (lub 1h ze skrótem),  ale warto poświęcić więcej czasu na zapoznanie się z treścią tablic i spokojnym rozkoszowaniem się urokami lasu. Ścieżka doskonale nadaje się do zwiedzania na rowerze. Oznakowana jest rysunkiem konwalii i zielonymi strzałkami. Przy jednym z przystanków umieszczono zadaszone ławki i stoły, gdzie można posilić się w komfortowych warunkach.