W domu też można zrobić solidny i efektywny trening. Wystarczy trochę kreatywności, dobry sprzęt sportowy i przede wszystkim dobre chęci. Jeśli chcesz zorganizować swój odmowy kącik fitness, podpowiadamy, co warto kupić.

W jakim celu i dla kogo?

Najważniejsze pytania, jakie trzeba sobie postawić przed założeniem mini siłowni, dotyczą jej przeznaczenia. Jedni będą dążyć do stworzenia w niej sali cardio, a inni postawią na sprzęty do ćwiczeń typowo siłowych. Zanim więc podejmiesz decyzję o zakupie urządzeń sportowych, zastanów się, czego potrzebujesz. Dobierz urządzenia do swoich potrzeb i sprawdź, co można kupić i w jakiej cenie. W dużych sklepach sportowych: https://kronos-shop.pl/ znajdziesz mnóstwo różnych rzeczy, które pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt.

Od czego zacząć? Od podłogi!

Wydawać by się mogło, że podłoga w siłowni nie jest tak istotna, jak sprzęty, ale to nieprawda. Jeśli nie będzie odpowiedniego podłoża, komfort ćwiczeń może się znacznie pogorszyć. Najlepiej wybrać maty treningowe, które można ułożyć obok siebie. Dobrym rozwiązaniem są maty modułowe, które łączy się ze sobą w spójną całość. Zadanie takiej maty jest nieocenienie – chroni podłogę i sprzęt, ale przede wszystkim amortyzuje podłoże.

Drobne sprzęty na rozgrzewkę

Nawet jeśli marzysz o typowej siłowni, nie powinno zabraknąć w niej różnej wielkości hantli. Nawet te jedno kilogramowe posłużą do efektywnej rozgrzewki. Oprócz hantli przydadzą się tak bardzo modne ostatnio kettlebel, przeznaczone do tradycyjnego podnoszenia, jak i do ćwiczeń dynamicznych.

Kolejne urządzenie, w które warto się zaopatrzyć, to skrzynia lub segmentowy podest do ćwiczeń. Dużą popularnością cieszą się skrzynie plyometryczne, za których pomocą wykonasz solidy trening na wzmocnienie mięśni. Jeśli zależy Ci na podniesieniu ogólnej sprawności  I poprawie elastyczności mięśni i stawów, kup właśnie takie urządzenia treningowe,

Coś dla strefy cardio

Oprócz hantli, ławeczki do podnoszenia ciężarów i atlasu bardzo ważne są sprzęty cardio. Bieżnia, rowerek czy orbitrek pomogą Ci przede wszystkim rozwinąć mięśnie nóg. Oprócz tego poprawisz swoją sprawność fizyczną i wydolność płuc. Poprawia się również ukrwienie mięśni i dotlenienie mózgu. Co więcej, częste trenowanie na tych urządzeniach to również poprawa koncentracji i sposób na wyrzeźbienie sylwetki.

Jeśli dobrze zorganizujesz siłownie, na pewno będziesz mieć więcej ochoty i samozaparcia do częstych ćwiczeń. Zadbaj też o odpowiednią kolorystykę ścian i subtelny dekor, aby estetyka współgrała ze stroną praktyczną miejsca.

materiał zewnętrzny