Wybierasz się w góry i nie wiesz, które buty wybrać, aby znów nie zawiodły cie podczas wędrowania? Niestety, mimo wciąż poszerzającego się rynku z tego typu produktami, czasami trudno dostać dobrej jakości buty w przystępnej cenie i cieszyć się nimi przez kilka sezonów.

Kupujesz buty? – przeczytaj!

Gdzie szukać dobrej jakości butów?  Oczywiście w sklepach internetowych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę “Salomon buty męskie”, aby przekierowało nas na stronę sklepu, w którym dowiemy się więcej na ich temat. Wiele osób stawia sobie za cel priorytetowy cenę. To oczywiste, ale czasami zgubne, bo niektóre buty kupione w markecie czy z innego niewiadomego źródła mogą przemoknąć podczas pierwszej wyprawy i co gorsza, rozkleić się na szwach. Na szczęście nie każdy tani model jest taki, ale lepiej dmuchać na zimne i wybierać obuwie trekingowe, które zapewni w komfort chodzenia i będzie trwałe. Dlatego też lepiej decydować się na zakup w sklepach renomowanych, które oferują produkty znanych firm i mają mocno rozbudowaną ofertę. Taki miejscem jest np. sklep Woliniusz: https://woliniusz.pl/pol_m_Marki_Salomon_Buty-Salomon_Buty-meskie-Salomon-187.html, gdzie oprócz obuwia trekkingowego można dostać też inne produkty sportowe. Priorytetowa sprawa to materiał, z jakiego buty zostały wykonane. Może to być najwyższej jakości skóra naturalna, zapewniająca odpowiedni poziom wentylacji i dopasowanie do kształtu nogi. Jeśli obuwie ma służyć jesienią czy zimną, wtedy konieczny jest zakup modelu z membraną. To najlepsza gwarancja nieprzemakalności, ale też doskonałej cyrkulacji powietrza.

Buty trekingowe uniwersalne – trzy sezonowe

Tego typu obuwie znają ci, którzy dużo chodzą po ogórach. Niektórzy lubią mieć jedną ulubioną parę na wszystkie sezony, inni wolą zmieniać, zależnie od pory roku. Trekingi trzy sezonowe to świetne rozwiązanie dla każdego kto szuka uniwersalnych butów. Najczęściej zrobione są z zamszu, a wewnątrz włożona jest membranowa skarpeta. Dzięki takiej konstrukcji są to buty zabezpieczające przed wilgocią i oddychające. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się na trzy sezony, jednak już zimą trzeba zaopatrzyć się w buty, które nie zawiodą podczas długich wędrówek po śniegu. Takie obuwie zrobione jestna bazie skóry nabukowej bądź licowej i zabezpieczone membraną.

Podeszwa – też ma duże znaczenie!

Bardzo ważna w butach trekingowych jest także podeszwa, która składa się z dwóch elementów – śródpodeszwy (amortyzacja, usztywnienie ) oraz gumowego bieżnika. Im więcej użytych pianek np. poliuretanowych, wtedy but lepiej amortyzuje wstrząsy. Natomiast na bieżnik mogą składać się takie materiały jak: płytki nylonowe, włókno szklane i węglowe. Oczywiście liczy się też jakość tych materiałów i jakość wykonania obuwia, aby można było mówić o optymalnym komforcie. Oprócz tego trzeba też zwrócić uwagę na sztywność podeszwy, dobierając ją do stopnia trudności pokonywanych szklaków (elastyczna, lekko lub mocno usztywniona).

Zakup butów trekingowych powinien być poprzedzony zdobyciem określonej wiedzy oraz solidnym researchem rynku.

materiał zewnętrzny