Szczyrk jest ciekawym miejscem na wyjazd – czy to weekendowy, czy nieco dłuższy. Warto jednak wiedzieć, jakiego rodzaju możliwości mamy, jeśli chodzi o aktywny wypoczynek w Szczyrku.

Jedną z najciekawszych możliwości, jeśli chodzi o aktywny wypoczynek w Szczyrku – szczególnie, jeśli planujemy odwiedzić kurort poza sezonem zimowym – jest możliwość wypożyczenia rowerów. Dlaczego to ciekawa forma aktywności? Gdzie możemy pojechać rowerem, kiedy jesteśmy w Szczyrku? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Wypożyczenie rowerów – kiedy warto?

Nie zawsze musimy wyjeżdżać na wakacje z całym sprzętem. Dotyczy to tak samo sprzętu narciarskiego, jak również i rowerów. W Szczyrku, w Hotelu Meta, macie możliwość wypożyczenia rowerów – na dowolny czas. Możecie zatem zapakować tylko to, co rzeczywiście jest niezbędne na wyjazd do Szczyrku i na miejscu dokładnie zaplanować cały pobyt. Możliwość wypożyczenia rowerów w Szczyrku, to przede wszystkim szansa na zwiedzanie najbliższej okolicy. Tras rowerowych nie brakuje – zarówno tych prostszych, jak i takich, które są wymagające. Widoki, które będziecie mogli podziwiać w czasie takich wypraw rowerowych, z całą pewnością na zawsze zapadną wam w pamięci.

Szczyrk idealnym miejscem na rowerowe wycieczki

Położenie Szczyrku jest niezwykle atrakcyjne. Z tego kurortu, możemy rowerem dojechać w najpiękniejsze miejsca Beskidu Śląskiego, jak i Żywieckiego. Mowa jest nie tylko o wycieczkach typowo przyrodniczych, czyli trasami górskimi. Nie możemy też zapominać, że Szczyrk położony jest w bardzo bliskim sąsiedztwie Bielska – Białej, a co za tym idzie – możemy też zaplanować wycieczkę, którą połączymy ze zwiedzaniem tego urokliwego, obfitującego w secesyjne zabytki, miasta. To zaledwie jedna, z bardzo wielu możliwości, jeśli chodzi wycieczki rowerowe w Szczyrku. Dla amatorów trudniejszych tras rowerowych, czekają trasy górskie – takie, którymi bez najmniejszego problemu dojedziemy np. do schroniska Szyndzielnia lub na Skrzyczne. Należy jednak mieć na uwadze to, że trasy te są wymagające i wymagają nieco więcej sprawności fizycznej.

Wycieczka rowerowa w Szczyrku z dziećmi

Nie tylko dorośli mogą korzystać z wypożyczalni rowerów w Szczyrku. Dużym udogodnieniem dla odwiedzających Szczyrk, jest z całą pewnością fakt, że z wypożyczalni rowerów mogą korzystać nie tylko dorośli, ale też i dzieci. Tym samym, wybierając się na rodzinny wyjazd do Szczyrku, w założeniu taki, który ma być aktywny, nie musimy się martwić o to, że nasze pociechy nie będą mogły w nim uczestniczyć. Do rowerów, które są dostępne do wypożyczenia, można bez problemu zamontować fotelik – dzięki czemu, będziemy mogli zabrać na wycieczkę nawet bardzo małe dzieci.

Jak wyraźnie widać, możliwości, jeśli chodzi o aktywne spędzenie czasu w Szczyrku, jest bardzo dużo. Dla amatorów wycieczek rowerowych, zostały zapewnione wszelkie udogodnienia w tej kwestii. Warto jednak wcześniej sprawdzić, jakie trasy rowerowe nas interesują i zaplanować skrupulatnie taką wycieczkę – szczególnie, jeśli nasz wyjazd do Szczyrku będzie weekendowy.

materiał zewnętrzny