Toruń jest kojarzony przede wszystkim z piernikami i Mikołajem Kopernikiem, ale jednocześnie jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, które imponuje swoim urokiem i spokojem. Te czynniki sprawiają, że Toruń należy do miast, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Jakie miejsca warto zwiedzić jesienią i zimą w Toruniu?

Przede wszystkim, specjalnym miejscem każdego miasta jest starówka, ale w Toruniu jest ona wyjątkowa – jest obecna na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tam wiele zabytków jak na przykład: ruiny zamku krzyżackiego, czy tzw. katedra św. Janów, której budowa zajęła ponad 200 lat i do dzisiaj robi ogromne wrażenie. Oczywiście, jak na starówkę przystało, jest to również towarzyskie centrum miasta, z licznymi pubami, klubami i restauracjami, dzięki którym stare miasto zawsze tętni życiem. Poza licznymi zabytkami, w Toruniu znajdziemy takie miejsca jak planetarium czy centrum nowoczesności Młyn Wiedzy. Przepiękny widok, zwłaszcza zimą, gwarantuje Wisła oraz Most Piłsudskiego, które znajdują się obok toruńskiej starówki. Poza starym miastem, znajdziemy wiele centrów handlowych, kin oraz innych miejsc rozrywki, a zimą, miasto zapewnia również spore, zamknięte lodowisko dla sympatyków jazdy na łyżwach. Toruń posiada również liczne tereny zielone, które zajmują aż około 30% powierzchni miasta. Dzięki nim toruńskie powietrze jest czyste, a same lasy, ogrody i parki świetnie nadają się do długich spacerów oraz są gwarancją pięknych widoków jesienią i zimą. Oto kilka z takich miejsc:

  • Bulwar Filadelfijski – rozciągające się na ponad 1,8 kilometra wzdłuż Wisły bulwary są nieodłącznym elementem starego miasta i wizytówką całego Torunia.
  • Kępa Bazarowa – wyspa wiślana z rezerwatem przyrody, położona naprzeciwko historycznego centrum Torunia. Znajduje się tam specjalny taras widokowy, który pozwala zobaczyć całą panoramę starego miasta.
  • Góra Buchta – obszar ciekawie i malowniczo położony na wyższych terasach wiślanych i ich zboczach, mający urozmaicone ukształtowanie oraz bogate zasoby dziedzictwa kulturowego w postaci unikatowego Fortu I Twierdzy Toruń.
  • Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu – jeden z najstarszych parków miejskich w Polsce, założony w 1817 r. zajmuje powierzchnię aż 30 hektarów.
  • Barbarka – obszerne tereny leśne, którego centralne miejsce zajmuje kaplica św. Barbary, było to miejsce odwiedzane przez Królów Polski m.in. Zygmunta Starego.

Każde z tych miejsc gwarantuje niezapomniane widoki, które najbardziej docenia się zimą lub jesienią. Wizyta w tych miejscach zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim odwiedzającym Toruń oraz zapadnie na długo w ich pamięci, jako cudowne doświadczenie.

 

Gdzie nocować w Toruniu?

Toruń z pewnością nie jest miastem, które można zwiedzić w jeden dzień. Z pewnością potrzebne będzie do tego przynajmniej kilka dni, więc powstaje pytanie – gdzie spać w Toruniu? Oczywiście, w takim mieście nie trudno o nocleg, ale warto zadbać o jak najlepszy hotel, w celu urozmaicenia podróży. Przy wyborze hotelu należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak cena za dobę, jakość restauracji oraz po prostu standardy gwarantowane przez dane miejsce. Nie chcemy przecież zepsuć sobie wyjazdu przez wybór złego hotelu.

Czterogwiazdkowy Hotel Filmar zbiera świetne opinie i jest polecany dla gości odwiedzających Toruń, ze względu na swoje wysokie standardy, wykfalifikowaną kadrę oraz profesjonalizm. Znajduje się tam również świetna restauracja, co czyni go jeszcze lepszym wyborem. Ceny za dobę w porównaniu z innymi ekskluzywnymi hotelami w Toruniu są jak najbardziej adekwatne do jakości gwarantowanej przez hotel, a dodatkowo bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze hotelu jest również lokalizacja, a Hotel Filmar położony jest zaledwie 20 minut spacerem od legendarnej toruńskiej starówki, co czyni go najlepiej położonym hotelem w mieście. Ponadto, znajduje się w nim jedno z największych centrów konferencyjnych w kraju, co pozwala zorganizować tam praktycznie każde wydarzenie. Co roku odbywają się tam liczne konferencje i bankiety, które są, dzięki obsłudze hotelowej, świetnie zorganizowane. Hotel zapewnia również monitorowany parking, wyposażony w 200 miejsc. Dodatkowo, jak na hotel tej klasy przystało, wyposażony jest on w salę fitness, saunę oraz jacuzzi. Pokoje w hotelu utrzymane są w najwyższym możliwym standardzie, a obsługa hotelowa w każdej chwili jest do dyspozycji gości.

 

Podsumowanie

Toruń bez wątpienia jest miastem, które warto odwiedzić dla jego walorów estetycznych oraz historycznych. Jest to piękne miasto, które gwarantuje mnóstwo atrakcji turystycznych, a sam pobyt w mieście jest bardzo przyjemny ze względu na spokój miasta, czyste powietrze oraz śliczne widoki. Zatrzymując się w Toruniu na noc, warto rozważyć ofertę Hotelu Filmar, który zapewnia bardzo wysoki standard oraz świetną lokalizację, która pomaga w swobodnym zwiedzaniu miasta. Odwiedzenie Torunia w okresie jesienno-zimowym zdecydowanie będzie świetnym wyborem, ponieważ warunki pogodowe w tym czasie pozwolą ukazać wyjątkowość tego miasta.

materiał zewnętrzny