Długa jazda samochodem może być niezwykle wyczerpująca, dlatego aby umilić sobie podróż, warto wybrać ładny zapach do samochodu. Świeży i orzeźwiający zapach pobudza i poprawia samopoczucie kierowcy oraz pasażerów. Wybór odświeżaczy do samochodów jest szeroki. W niniejszym artykule podpowiadamy, na jaki warto się zdecydować.

Jaki typ odświeżacza do samochodu wybrać?

Wybór zapachu do samochodu nie jest łatwy. Na rynku jest wiele marek i jeszcze więcej wariantów zapachowych. Do tego dochodzą różne rodzaje i rozmiary odświeżaczy. Oto najpopularniejsze typy zapachów samochodowych, które możemy znaleźć w sklepach:

  • zapachy samochodowe w formie zawieszki – najpopularniejszą formą zapachów samochodowych są te w formie zawieszki, które zaczepia się na lusterku wstecznym w kabinie. Zapachy samochodowe w formie zawieszki są małe i lekkie, często też przybierają ciekawy kształt i formę. Z pewnością każdy kierowca kojarzy zawieszki samochodowe niemieckiej firmy Wunder Baum, której szeroko rozpowszechnione zapachy przyjmują kształt choinek samochodowych. Niewielki kartonik o formie choinki nie musi jednak odnosić się tylko do jednej kompozycji zapachowej przypominającej las iglasty. Może to być równie dobrze zapach soczystej brzoskwini, aromatycznej wanilii lub orzeźwiających cytrusów. Popularne są również zawieszki kartonowe przypominające kwiaty, owoce czy owady. Zawieszki emitują delikatny zapach, co dla wielu kierowców jest niezwykle istotne. Kolejną zaletą tego typu produktów jest stosunkowo niska cena. Ceny zawieszek zaczynają się już od 4-5 złotych.
  • zapachy samochodowe zamknięte w atomizerach – alternatywą dla zawieszek samochodowych są atomizery, czyli odświeżacze w formie sprayu. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w sytuacjach, gdy zależy nam na tym, aby pozbyć się duszących i nieprzyjemnych zapachów z kabiny samochodowej, np. zapachu dymu tytoniowego. Zaletą zapachów samochodowych w formie atomizerów jest to, że można je aplikować wedle potrzeby, a intensywność zapachu regulować. W tym przypadku musimy jednak pamiętać o ograniczeniach w ich przechowywaniu. Tego typu produktów nie należy pozostawiać w upalny dzień w nagrzanym samochodzie, ponieważ mają one postać pojemników pod ciśnieniem.
  • zapachy do kratki nawiewu – ostatnio bardzo popularnymi odświeżaczami do samochodu stały się te montowane do kratek nawiewu. Najczęściej jest to niewielki przezroczysty zbiorniczek napełniony środkiem zapachowym z możliwością regulacji intensywności zapachu. Wśród polecanych marek na szczególną uwagę zasługuję m.in. Ambi Pur, który znany jest także z produkcji odświeżaczy domowych. Najpraktyczniejsze są te modele z wymiennymi wkładami.
  • zapachy w postaci żelowych kuleczek – żelowe kuleczki zapakowane w woreczek wiesza się najczęściej na lusterku (podobnie jak zawieszkę). W przypadku takiego rozwiązania zapach jest długotrwały i odznacza się podobną intensywnością przez cały okres użytkowania, gdyż aromat uwalniany jest stopniowo.
  • zapachy żelowe z przyssawkami – tego typu zawieszka wykonana jest z twardego żelu. Mocuje się ją do szyby za pomocą przyssawek. Odświeżacz wydziela dość intensywny i trwały zapach, który długo utrzymuje się we wnętrzu samochodu.

Więcej propozycji zapachów do auta znaleźć można w sklepie Motochemia.pl w dziale z odświeżaczami samochodowymi.

Jaki zapach odświeżacza do samochodu wybrać?

Niezależnie od tego, na jaki typ odświeżacza do samochodu się decydujemy, zawsze musi mieć on optymalny zapach, który nam po prostu odpowiada. Wybór konkretnej woni to sprawa indywidualna. Najlepiej wybierać te zapachy, przy których się dobrze czujemy. Na pewno powinniśmy unikać zapachów ciężkich i mocno orientalnych, które mogą nas po dłuższym czasie drażnić. Z kolei zbyt słodkie aromaty na bazie lawendy bądź jaśminu często przyczyniają się do obniżenia koncentracji. Bardzo chętnie wybierane przez polskich kierowców są zapachy świeże, owocowe bądź cytrusowe, które działają pobudzająco. Takie zapachy są również uznawane za całkowicie bezpieczne.

Zapoznaj się z asortymentem kosmetyków samochodowych z oferty sklepu internetowego Motochemia.pl

materiał zewnętrzny