Wiele osób, które są fanami jazdy na dwóch kółkach uprawia tę dyscyplinę rekreacyjnie. Oznacza to, że nie ma dla nich znaczenia rozwijana prędkość, czy zaawansowane nowinki technologiczne. Ważniejszy jest za to komfort jazdy i możliwość sprawnego poruszania się po różnych nawierzchniach. Rower turystyczny, znany też jako rower trekkingowy to idealny wybór do jazdy miejskiej i wycieczek po okolicy. Spełnia on wymagania większości osób, jest zatem doskonałym wyborem, jako praktyczny i uniwersalny jednoślad.

Czym charakteryzują się rowery trekkingowe?

Rowery turystyczne, to bardzo uniwersalne jednoślady, które łączą w sobie cechy rowerów miejskich, górskich i szosowych. Przystosowane są do dłuższych podróży, niezależnie od rodzaju nawierzchni. Ich rama jest zbudowana w ten sposób, że nie wymaga pochylania się podczas jazdy. Taka pozycja jest wygodna dla większości użytkowników. Zazwyczaj rowery turystyczne mają szerokie, komfortowe siodełko. Z kolei solidna rama daje możliwość montażu bagażnika, błotników i innych akcesoriów. Wybierając rower turystyczny warto też zwrócić uwagę na opony. Odpowiednio szerokie, z głębokim bieżnikiem sprawdzą się zarówno na asfalcie, jak i w terenie.

Czym różnią się rowery turystyczne damskie od męskich?

Najbardziej widoczną różnicą między rowerami turystycznymi damskimi i męskimi jest kształt ramy. W rowerach damskich rama ma charakterystyczny obniżony przekrój, który ułatwia wsiadanie na rower i zsiadanie z niego. Dzięki temu rowery damskie są często wybierane przez osoby ceniące sobie wygodę oraz te, które mają problem z wysokim przekrojem ramy w rowerach męskich.

W przypadku rowerów męskich rama ma kształt diamentu, co przekłada się na większą sztywność i wytrzymałość konstrukcji. Rowerzyści o większej masie ciała mogą preferować męski model ze względu na solidniejszą konstrukcję ramy.

Oprócz ramy, różnice między rowerami turystycznymi damskimi i męskimi mogą obejmować także nieco zmodyfikowaną geometrię, dopasowaną do różnic w proporcjach ciała kobiet i mężczyzn. Przykładowo, rowery damskie mogą mieć nieco krótszą górną rurę oraz niższe umieszczone kierownice, aby dostosować się do zwykle mniejszego wzrostu oraz krótszego tułowia kobiet.

Dla kogo rower turystyczny będzie dobrym wyborem?

Rower turystyczny to fantastyczne rozwiązanie, które zdobywa coraz więcej zwolenników wśród miłośników jazdy na dwóch kółkach. Wybierają go osoby o różnych potrzebach. Komu zatem poleca się najbardziej kupno takiego roweru?

Jeśli jesteś pasjonatem podróży i uwielbiasz odkrywać nowe miejsca, rower turystyczny może ułatwić Ci zwiedzanie okolicy. Poruszając się na nim będziesz komfortowo przemierzać zarówno bliższe, jak i dalsze trasy. Taki rower możesz też bez problemu przetransportować komunikacją publiczną lub na bagażniku samochodu.

Rower turystyczny z pewnością przypadnie do gustu również tym, którzy dojeżdżają do pracy na dwóch kółkach. Wygodna pozycja jazdy, solidna konstrukcja oraz możliwość montażu błotników i bagażnika ułatwiają codzienne przemieszczanie się. Wybór roweru zamiast komunikacji to nie tylko korzyść dla zdrowia i poprawa kondycji, ale również często szybsze dotarcie do celu w zatłoczonych miastach.

Także rodziny, które uwielbiają wspólnie spędzać czas na rowerowych wycieczkach, docenią wszechstronność rowerów turystycznych. Te niezawodne jednoślady umożliwiają pokonywanie różnych tras, zarówno tych na asfalcie, jak i poza utwardzonymi drogami, co daje możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu w gronie najbliższych.

Rower trekkingowy to jeden z najbardziej wszechstronnych jednośladów, na jakie można się zdecydować. Poleca się go amatorom przejażdżek oraz osobom, wykorzystującym go jako środek lokomocji. Odpowiednio dobrany sprzęt spełni oczekiwania użytkowników i sprawi, że jazda stanie się prawdziwą przyjemnością.

artykuł sponsorowany