Czas okołoświąteczny jest dla wielu właścicieli zwierząt trudnym czasem. W końcu nie zawsze i nie na każdy wyjazd, możemy zabrać ukochanego pupila ze sobą. W wielu przypadkach nie jest to kwestia braku dobrej woli, ale realnych ograniczeń, z którymi niewiele można poradzić. Co w takiej sytuacji zrobić z ukochanym zwierzakiem?

Opiekun zwierząt ratunkiem podczas wyjazdu

Jeśli tylko masz możliwość zabrania ze sobą pupila na świąteczny wyjazd, koniecznie to zrób. Co jednak, jeśli jedziesz do miejsca, w którym nie można podróżować ze zwierzętami, nie ma tam odpowiednich warunków dla Twojego pupila lub jego obecność (np. ze względów zdrowotnych), jest problematyczna dla któregoś z domowników?

W takiej sytuacji, z pewnością warto rozważyć opcję usługi hotelu dla zwierząt. Dla wielu pupili jest to jednak bardzo stresująca sytuacja, ponieważ zmiana lokalizacji w przypadku niektórych zwierząt to niemałe wyzwanie.

Lepszym rozwiązaniem wydaje się zatrudnienie prywatnego opiekuna, który zatroszczy się o psa, kota czy inne zwierzę podczas Twojej nieobecności. Zajmowanie się przez inną osobę, ale w domu pupila, jest dla zwierzaka zdecydowanie mniej stresujące niż wyjazd do hotelu dla zwierząt.

Petsitter — opieka z pełnym zrozumieniem 

Gdzie znaleźć kogoś, kto ma odpowiednie doświadczenie, jest gotów podjąć się opieki nad tym konkretnym zwierzęciem, a co najważniejsze — jest dyspozycyjny w danym okresie? Z pomocą przychodzą platformy budujące przestrzeń spotkania, między właścicielami zwierząt, a ich potencjalnymi opiekunami.

Sprawdzony petsitter jest naprawdę na wagę złota, szczególnie w tak problematycznym okresie jak ten okołoświąteczny, kiedy większość z nas gdzieś wyjeżdża. Profesjonalna platforma taka jak Animalhotels pozwoli Ci szybko nawiązać kontakt z potencjalnym petsitterem, poznać go, a następnie potwierdzić zamówienie opieki na konkretny czas.

Jak znaleźć dobrego opiekuna dla swojego pupila?

Nie każdy potencjalny petsitter podejmie się opieki kotów, większych psów, gryzoni, ptaków, owadów czy płazów. Korzystając z platformy pozwalającej znaleźć opiekuna, przede wszystkim określ, nad jakim zwierzęciem szukasz opieki. Kolejne ważne dane, które koniecznie trzeba podać:

  • Okres opieki — chodzi tutaj zarówno o same daty, jak i o czas trwania potencjalnej opieki nad pupilem. O ile weekend często nie jest problemem, o tyle zagwarantowanie opieki w tygodniu może być już trudniejsze. To szczególnie ważny punkt, jeśli planujesz np. dwutygodniowe wakacje i zależy Ci, aby zwierzakiem opiekowała się jedna osoba, aby nie stresować go bardziej, niż to konieczne.
  • Gatunek zwierzaka, jego charakter, specyfika opieki — im więcej szczegółów ujawnisz, skonkretyzujesz informacje, tym większa szansa, że znajdziesz idealnego opiekuna, a po drodze żadna strona nie będzie musiała mierzyć się z nieoczekiwanymi niespodziankami.

Z potencjalnym opiekunem możesz porozmawiać (przez telefon lub czat). Ważne jest zapoznanie. Nikt tak jak Ty nie zna charakteru Twojego zwierzaka przekazywanego pod opiekę. Musisz upewnić się, że pupil znajdzie wspólny język z opiekunem. Jeśli czujesz taką potrzebę, spotkaj się z potencjalnym petsitterem osobiście. Kiedy już upewnisz się w swoim wyborze, możesz zarezerwować taką opiekę, potwierdzić ją i opłacić.