Do jazdy na rowerze w okresie zimowym należy dobrze się przygotować. Niezależnie czy to dojazd do pracy, czy jazda wyczynowa lub trening. Zawsze musimy zadbać zarówno o sam sprzęt, jak i nasz ubiór. Jazda na rowerze zimą – jak się przygotować? Jak się ubrać?

Co warto wiedzieć o jeździe zimą?

Jazda zimą na rowerze bywa niebezpieczna zwłaszcza z powodu nawierzchni, po której się poruszamy. Łatwo o poślizg i kontuzję. Jeśli jeździmy w celach treningowych, głównie jako jazda trekkingowa, mamy lepiej przystosowany sprzęt do uprawiania tego sportu, z kolei ścieżki, którymi się poruszamy mogą być jeszcze bardziej niebezpieczne. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na zachowanie jak największej ostrożności podczas jazdy. Ale to nie jedyny aspekt na który powinniśmy uważać podczas jazdy na rowerze zimą. Liczy się również odpowiednie ubranie, tak aby po intensywnym wysiłku, nie czuć zimnego powietrza dostającego się pod ubranie, co grozi wyziębieniem. Podsumowując, odpowiedni strój założony podczas jazdy na rowerze w zimie, sprawi, że będziemy czuć się komfortowo i unikniemy przeziębienia. O jakim ubraniu mowa?

Jakie ubrania na rower sprawdzą się zimą?

Przede wszystkim warto nałożyć bezpośrednio na ciało termoaktywne koszulki i spodenki, które spowodują, że będziemy utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała w każdych warunkach. Pomogą też odprowadzać ciepło i będą zapobiegać skraplaniu się pary wodnej i gromadzeniu się potu podczas wysiłku. Z kolei kurtki wykonane ze specjalnych materiałów, które nie krępują ruchów podczas uprawiania sportu, zapobiegną przedostawaniu się zimnego powietrza pod ubranie. To ochroni nas przed wyziębieniem, o co nietrudno, gdy nasz organizm ma podwyższoną temperaturę z powodu wzmożonej aktywności. Świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy jeździć w zimowym okresie na rowerze będą również ocieplacze rowerowe np. nogawki kolarskie i rękawki. To idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która zamierza w chłodniejsze dni jeździć na rowerze. Te elementy garderoby świetnie chronią partie ciała wyjątkowo narażone na wyziębienie.

Gdzie kupić odpowiednie, zimowe ubrania potrzebne do jazdy na rowerze?

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, a zwłaszcza w strój, by komfortowo jeździć zimą na rowerze sprawdź ofertę sklepu https://forzasport.pl/kategoria/stroje-kolarskie/. Zimowe ubrania potrzebne do jazdy na rowerze możesz znaleźć w internecie, również w wielu innych profesjonalnych sklepach przeznaczonych dla rowerzystów. Oferta jest bardzo szeroka.

 

materiał zewnętrzny