Telefon Samsung to urządzenie, które możemy bardzo łatwo uszkodzić przez nieuwagę. Może on nam się zarysować nawet w torebce. Powinniśmy więc go dobrze zabezpieczyć za pomocą etui i szkła hartowanego, żeby uszkodzenia były jak najmniejsze, a najlepiej, żeby nie było ich wcale. Wybór etui jest dość prosty. Więcej problemów nastręcza wybór odpowiedniego szkła hartowanego. Musi ono zostać właściwie dobrane, aby mogło chronić nasze urządzenie. Jakie więc parametry powinno spełniać dobre szkło hartowane do Samsunga? Sprawdź!

Dopasowanie do ekranu

Szkło hartowane musi przede wszystkim spełniać jeden warunek – musi być dobrze dopasowane do ekranu naszego urządzenia. Bez tego wszystkie pozostałe parametry nie są istotne, ponieważ nie będą mogły spełnić swojej funkcji.

Warto więc zakupić szkło hartowane idealnie dopasowane do naszego Samsunga. Powinno ono pokryć cały ekran dotykowy i nie zakryć aparatu, aby dalej można było robić zdjęcia. Odpowiednie dopasowanie szkła do ekranu mogą ułatwić poniższe oznaczenia:

  • Szkło 2D – są one przeznaczone do urządzeń o płaskich ekranach. Nie nadają się do telefonów z zaokrąglonymi brzegami.
  • Szkło 2.5D – są to szkła, które świetnie sprawdzą się na urządzeniach z zaokrąglonymi brzegami. Pokrywa ono niemal całe boki telefonu.
  • Szkło 3D – szkła te posiadają zakrzywione krawędzie. Jeśli zostanie prawidłowo zamontowane, to każdy fragment ekranu będzie odpowiednio chroniony.
  • Szkło 5D – szkła te również posiadają zakrzywione krawędzie, dzięki czemu chronią odpowiednio cały ekran. Są one jednak mocniejsze niż szkła 3D, ponieważ klej do montowania znajduje się na całej powierzchni szkła. Wiele z takich szkieł przy montażu trzeba utwardzać światłem UV.

Twardość szkła

Wybierając szkło hartowane do Samsunga musimy zwrócić uwagę na jego twardość. Wyrażana jest ona w jednostce H tak samo, jak twardość ołówków. Twardość szkieł hartowanych najwyższej jakości wynosi od 7 do 9H. Przykładowo twardość 9H oznacza, że ołówek 9H nie byłby w stanie zarysować naszego telefonu. Nie warto więc wybierać pozostałych szkieł hartowanych, ponieważ nie zapewnią one odpowiedniej ochrony naszemu Samsungowi. Szerokim łukiem powinniśmy omijać także szkła, na których opakowaniu nie znaleźliśmy informacji o twardości.

Powłoka oleofobowa

Poszukując szkła hartowanego powinniśmy również zwrócić uwagę na to, które szkło posiada powłokę oleofobową. Zapewnia ona sprawniejsze przenoszenie dotyku na ekran Samsunga, dzięki czemu będzie nam się wygodniej korzystało z urządzenia. Dzięki powłoce oleofobowej ślady palców na szkle hartowanym także będą mniej widoczne, a samo szkło będzie łatwiejsze w czyszczeniu.

Przeźroczystość

Szkło hartowane do Samsunga powinno być całkowicie przeźroczyste, aby nie utrudniać użytkowania. Użytkownik urządzenia nie powinien w ogólne zauważać szkła. Przeźroczystość szkieł hartowanych jest mierzona za pomocą przepuszczalności światła. Najlepsze będą szkła, które w ponad 90% przepuszczają światło.

Opinie na temat producenta

W przypadku szkieł hartowanych ogromne znaczenie ma to, kto je produkuje. Warto więc przed zakupem poczytać opinie użytkowników i wybrać polecane przez innych szkło. Szczególnie istotny jest fakt, czy parametry podane na opakowaniu zgadzają się ze stanem faktycznym.

Matowienie obrazu

Nowsze szkła hartowane posiadają funkcję matowienia obrazu. Warto wybrać szkło, które posiada taką technologię, ponieważ ułatwi nam ona korzystanie z urządzenia w słoneczne dni. Dzięki matowieniu obrazu zmniejsza się także widoczność palców na ekranie. Wpływa ona także na czyszczenie urządzenia – jest ono dzięki niej dużo prostsze.

Grubość szkła hartowanego

Przy zakupie szkła hartowanego możemy zwrócić uwagę także na grubość szkła. Jest to jednak parametr, który warto wziąć pod uwagę na samym końcu. Grubość szkieł najczęściej wynosi 0,2-0,3 mm. Różnice są więc praktycznie niezauważalne. Jeśli jednak stoimy przed wyborem dwóch szkieł o takich samych parametrach i różnej grubości, to lepiej jest wybrać grubsze szkło.

Źródło: ABFoto.pl