Kolagen stanowi jeden z najważniejszych składników stawów. Wszystkie ich uszkodzenia związane są właśnie ze zbyt małą ilością tego białka w tkankach. Kolagen na stawy posiada bardzo często zawiera dodatkowe substancje wspomagające regenerację stawów jak np. kwas hialuronowy, siarczan glukozaminy, czy witamina c. Kolagen to też jeden z najważniejszych składników tkanki łącznej co jest równoznaczne z tym, że buduje chrząstki, kości, zęby, ścięgna, więzadła, skórę i mięśnie.

Czy kolagen pomaga na stawy?

Kolagen na stawy dostępny w sklepach wykazuje bardzo dobre działanie dla organizmu człowieka, a także biodegradowalność. Najczęściej substancja ta jest pochodzenia wołowego i zostaje strawiona oraz rozłożona do aminokwasów w przewodzie pokarmowym. Wszelkie niedobory składników budulcowych organizmu (w tym właśnie kolagenu) mogą skutkować zahamowaniem procesów regeneracji i odbudowy chrząstek. Dlatego też tak ważne jest, aby zażywać kolagen w suplementach diety lub spożywać posiłki bogate w ten składniki.

Wiele osób, które zdecydowały się na suplement diety w formie kolagenu na stawy, zaobserwowało u siebie m.in. złagodzenie objawów już istniejących zwyrodnień czy zredukowanie powstawania nowych zmian. Dzieje się tak, ponieważ kolagen na stawy zwiększa integralność chrząstki. Substancja ta wpływa także na redukcję zmarszczek. Suplementacja kolagenem wspomaga proces spowolnienia starzenia skóry, poprawę nawilżenia i spłycenia zmarszczek. Wynika to z faktu, że stosowanie kolagenu przez 2 – 3 miesiące pomaga stymulować produkcję kolagenu w skórze oraz innych białek, które odpowiadają za jej strukturę.

Kolagen wchodzi też w skład naczyń krwionośnych. Jego brak lub niedobór skutkuje osłabieniem tętnic oraz żył, a to z kolei prowadzi do rozwoju miażdżycy. Suplement diety w formie kolagenu i przyjmowanie go przez okres pół roku może pomóc w zmniejszeniu sztywności tętnic oraz redukcji zmian miażdżycowych.

Kiedy brać kolagen na stawy?

Preparat w sproszkowanej formie warto spożywać do śniadania formie koktajlu, tuż po śniadaniu. Należy zwrócić uwagę jednak na to, aby nie pić tego suplementu na pusty żołądek. W kolagenie znajduje się także dużo białka, które odpowiada za uczucie sytości. Dlatego też po takiej dawce suplementu, na dłuższy nie będzie się miało ochoty na podjadanie między posiłkami.

Suplementy diety w formie proszku, tabletek lub płynów do picia, które oferuje sklep z suplementami diety OstroVit, można dodawać praktycznie do wszystkich typów żywności i napojów. Kolagen jest rozpuszczalny zarówno w gorących, jak i w zimnych płynach. Znajdziemy tam nie tylko kolagen typu II, ale również naturalny kolagen morski, czy produkty zawierające siarczan chondroityny. Najważniejszą kwestią jest jednak to, aby przyjmować go codziennie. Każdorazowa dawka powinna wynosić ok. 5000 mg, a zauważalne efekty występują po około 2 – 3 miesiącach stosowania. Warto więc zadbać o funkcjonowanie stawów jeżeli jesteśmy narażeni na wszelkiego rodzaju mikrourazy, prowadzimy siedzący tryb życia, lub trenujemy sport wyczynowy.

materiał zewnętrzny