Samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu, gwarantującym jednocześnie szybką podróż oraz pełen komfort. Naturalnie więc coraz więcej osób przekłada wygodny lot nad tradycyjną jazdę samochodem czy autokarem. Widać to również w przypadku firm organizujących wyjazdy integracyjne i szkolenia – samolot staje się ich podstawowym wyborem. W takich sytuacjach doskonałe okażą się bilety lotnicze dla grup.

Organizacja wyjazdu dla większej grupy osób nie jest zadaniem łatwym, zwłaszcza jeśli miejsce docelowe znajduje się za granicą Polski. Należy zwrócić uwagę na niezliczenie wiele elementów bezpośrednio przekładających się na wygodę i finalne zadowolenie z podróży. Począwszy od znalezienia hotelu, a kończąc na rezerwacji grupowych biletów lotniczych, przed nami szereg ważnych decyzji do podjęcia. Pamiętajmy jednak, że w naszym zasięgu pozostają sprawdzone i polecane narzędzia…

Czym są grupowe bilety lotnicze?

Grupowe bilety lotnicze przeznaczone są dla grupy co najmniej 10 osób. Maksymalną liczbę pasażerów objętą tego typu transakcją każda linia lotnicza definiuje samodzielnie (np. Wizz Air dopuszcza 16 osób, z kolei Ryanair – 15 osób). Co za tym idzie, rezerwacje grupowe świetnie sprawdzą się w przedsiębiorstwach wysyłających pracowników na szkolenia, warsztaty, ale też wyjazdy integracyjne. Daleko upraszczają skomplikowane formalności związane z kupnem biletów.

Bilety lotnicze dla grup – zalety

Podczas rezerwacji biletów lotniczych dla grup szybko zorientujemy się, że jest to także korzystna oferta. Pasażerowie objęci transakcją otrzymują jedną, uśrednioną cenę za pojedynczy bilet, co gwarantuje optymalizację kosztów.

Ponadto bilety grupowe zapewniają podróż całej grupy jednym samolotem, co przy zakupie pojedynczych biletów wcale nie jest kwestią oczywistą. Możemy również skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia podróżnego.

O czym warto pamiętać przy rezerwacji grupowej?

Rezerwując grupowe bilety, bez przeszkód wybierzemy najdogodniejsze połączenia lotnicze – na żadnym etapie nie zostanie nam nic narzucone. Jednocześnie może zostać zaproponowane rozwiązanie korzystniejsze, np. dotyczące godziny wylotu czy miejsca docelowego lądowania.

Co ważne, po zakupie biletów lotniczych wpisujemy tylko podstawowe dane pasażerów. Ostateczne informacje uzupełnić możemy później, przed upływem terminów podania nazwisk, daty urodzenia, rodzaju dokumentu itd. (w momencie odprawy online).

materiał zewnętrzny