Fuerteventura od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Nic dziwnego – piękna pogoda, czyste, piaszczyste plaże oraz bogata, znakomita infrastruktura hotelowa gwarantują wspaniały wypoczynek dla całej rodziny. Dlaczego jeszcze warto wybrać wakacje na Fuerteventura? Dowiedz się z naszego artykułu.

  1. Słoneczna pogoda przez cały rok
  2. Atrakcje na wyspie Fuerteventura
  3. Baza hotelowa

Słoneczna pogoda przez cały rok

Atrakcje na Fuerteventura dla wycieczek

Fuerteventura może poszczycić się piękną, słoneczną pogodą niemal przez cały rok. To sprawia, że wycieczki grupowe lub indywidualne na tę niezwykłą wyspę są organizowane o każdej porze roku. W zimie temperatury sięgają ok. 20 stopni Celsjusza. Na wyspie panuje suchy klimat, a deszcze zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli dodamy do tego rajskie plaże oblewane lazurowymi wodami Oceanu Atlantyckiego, otrzymujemy miejsce idealne na długi i krótki wypoczynek.

Atrakcje na wyspie Fuerteventura

Jeśli chodzi o atrakcje Fuerteventura ma ich niewątpliwie bardzo wiele. Przede wszystkim więc jest wręcz idealnym wyborem dla osób uprawiających sporty wodne, ze względu na występowanie silnych wiatrów. Każdego roku na przełomie lipca i sierpnia na wyspie odbywają się zawody Pucharu Świata w kitesurfingu oraz windsurfingu. Ponadto wyspa ta jest również świetnym miejscem dla osób zainteresowanych nurkowaniem. Na Fuerteventurze można nawet wynająć łódź podwodną, która zabiera śmiałków na głębokość 25 metrów. Na wyspie tej znajdują się także pustynne wydmy, które można przemierzać na wielbłądzie.

Jeśli chodzi o atrakcje pozasportowe, to z pewnością warto wybrać się do parku rozrywki Oasis w La Lajita. W miejscu tym można spotkać aż 250 gatunków zwierząt z różnych części świata. Żyją one w otoczeniu przypominającym naturalne warunki występowania. W parku często odbywają się także prezentacje krokodyli, węży, a także występy lwów morskich, papuzich sztuczek oraz ptaków drapieżnych. W pobliżu znajduje się także piękny ogród botaniczny.

Baza hotelowa

Również jeśli chodzi o apartamenty Fuerteventura może się pochwalić bardzo szeroką bazą hotelową na wysokim poziomie. Dostępnych jest mnóstwo hoteli, pensjonatów oraz kwater prywatnych. Ponadto na wyspie znajduje się mnóstwo restauracji, kawiarni, kafejek i klubów. Wiele z nich jest otwartych przez całą dobę, co pozwala na znakomitą zabawę imprezowiczom spragnionym niezapomnianych wrażeń muzycznych i tanecznych. Warta zaznaczenia jest również kwestia bardzo przyjaznych cen zarówno noclegów, jak też posiłków w restauracjach czy też kosztów biletów wstępu.

 materiał zewnętrzny