Zbliża się okres, w którym pakujemy plecak lub walizkę i wyruszamy w podróż. W takiej sytuacji najczęściej chcielibyśmy mieć przy sobie jak najwięcej potrzebnych rzeczy, a z drugiej strony – staramy się zabrać jak najmniej. Niezależnie od tego, w jaki sposób się przemieszczamy i dokąd podróżujemy, zbyt duży bagaż może powodować pewne utrudnienia. A zatem co zabrać ze sobą na wędrówkę?

Wędrówka wywołuje ekscytację. Ruszamy w nieznane, nie wiemy, co nas spotka. To oczywiście bardzo emocjonujące, ale także stresujące doświadczenie. Mówi się, że przezorny powinien jest zawsze ubezpieczony. Tym bardziej podczas pieszej, górskiej wędrówki, choć  w tym przypadku “ubezpieczenie” oznacza zabranie rzeczy, które są nam niezbędne, by odbyć bezpieczną, komfortową podróż. Ustalmy więc, czego nie może zabraknąć w plecaku wędrownika.

1. Co zabrać ze sobą na wędrówkę? Must have na górskie wycieczki

Wybierasz się na górską wycieczkę? Doskonale! Przed tobą zapewne masa wrażeń, przepięknych widoków i mnóstwo świeżego, górskiego powietrza. Pamiętaj jednak, że wędrówki po górskich szlakach wymagają solidnego przygotowania.

W góry musisz zabrać buty trekkingowe i spodnie trekkingowe. Szczególnie w tym pierwszym przypadku nie może być mowy o kompromisach. Buty powinny być porządne i wygodne. Inaczej skutecznie uprzykrzą ci podróż.

Nawet na jednodniową wycieczkę w polskich górach, przyda się kurtka przeciwdeszczowa i pokrowiec przeciwdeszczowy, ale też okulary przeciwsłoneczne, czapkę i krem przeciwsłoneczny. Warunki pogodowe mogą się zmieniać jak w kalejdoskopie. Na dno plecaka wrzuć woreczek/materiałową torbę. Może się przydać (na własne śmieci, ale też zbieraj śmieci wyrzucone przez innych). Do plecaka spakuj skarpety, podstawową apteczkę, jedzenie i picie. Nie zapomnij o dokumentach i pieniądzach. W kosmetyczce powinna się znaleźć szczoteczka, pasta, ewentualnie uniwersalny produkt pielęgnacyjny, np. naturalne olejki do twarzy (https://www.izielnik.pl/naturalne-olejki-do-twarzy.

2. Lista rzeczy, które warto zabrać na pieszą wędrówkę

Nie samymi górami wędrownik żyje. Do każdej pieszej wędrówki należy się odpowiednio przygotować. Zasady są podobne – w drogę należy zabrać wygodne buty, pojemny plecak, który będzie lekki i wytrzymały, podstawową apteczkę, dodatkowe ubranie (dostosowane do warunków pogodowych) i skarpety. Warto mieć przy sobie mapę, latarkę, zapałki lub zapalniczkę, przydać się może także scyzoryk.

Nie zapomnij także spakować dobrego nastawienia i uśmiechu! Z tym poradzisz sobie w każdych warunkach.

materiał zewnętrzny