….o których pewnie nie masz pojęcia :)

Płaskie dno Doliny Dolnej Wisły i strome skarpy jej brzegów tworzą malownicze punkty widokowe. Wyprawa ich szlakiem do fajny pomysł na całodzienną wycieczkę samochodem lub rowerem. Punkty łączy zielony szlak rowerowy Dookoła Doliny Dolnej Wisły. Oto najciekawsze z nich wraz z opisem jak tam dotrzeć.

  • Kozielec – Punkt widokowy znajduje się za kościołem w Kozielcu. Idealne miejsce na postój. Ktoś systematycznie przycina krzaki zasłaniające widok oraz sprząta otoczenie.
  • Grodzisko „Talerzyk” w Topolnie – Wczesnośredniowieczne grodzisko, z którego roztacza się efektowny widok na sporą część Doliny Dolnej Wisły. Łatwo tu trafić – od drogi prowadzącej z Topolna do Gruczna na szczyt prowadzi drogowskaz.
  • Punkt widokowy “Diabelce” w Świeciu – Punkt zlokalizowany na obrzeżach Świecia. Roztacza się z niego bardzo efektowny widok na ujście Wdy do Wisły oraz  Diabelskie Góry. Na miejsce prowadzi ścieżka wzdłuż płotu szpitala.
  • Góra św. Wawrzyńca – Kolejny punkt zlokalizowany w pobliżu grodziska. Do punktu prowadzą drogowskazy od miejscowości Kałdus. Na miejscu znajduje się drewniana ława.
  • Unisław – Miejsce nieco ukryte. Żeby tu trafić, trzeba zejść drogą po prawej stronie od kościoła, a następnie wspiąć się w kierunku gospodarstwa. Efektowne widoki zaczynają się zaraz za nim. W pobliżu znajduje się zabytkowy cmentarz, który zostało niedawno uporządkowany i oczyszczony z zarośli.

Dużo fajnych zdjęć z punktów widokowych wrzucamy na instragram. Chcesz zobaczyć? :)


[mapsmarker layer=”5″]