Koniec roku skłania do przemyśleń i poszukiwania nowych rozwiązań przydatnych do prowadzenia własnego biznesu. Wśród rozważań nad nowymi inwestycjami warto z pewnością skupić się na wyborze dobrego oprogramowania do wystawiania faktur.

Chcę wystawiać faktury VAT i inne dokumenty w 5 minut. Jak to zrobić?

Chcąc szybko fakturować wystarczy zainwestować w dobry program. Takim może okazać się program Faktura Small Business Handel. Oprogramowanie można za darmo pobrać ze strony producenta: https://www.mega-tech.com.pl . Mega-Tech udostępnia możliwość przetestowania wszystkich funkcjonalności programu zupełnie za darmo, dzięki czemu użytkownik może sprawdzić, czy program będzie wykorzystywany w jego przedsiębiorstwie. Oprogramowanie zostało stworzone dla małych i średnich firm. Przygotowanie faktur VAT, bez VAT, proforma, korekt, zaliczkowych, końcowych, WDT itp. nie zajmuje dużo czasu. Dużym ułatwieniem są funkcje, które pozwalają szybko fakturować. Jedną z nich jest np. możliwość pobierania podstawowych danych klientów z CEIDG zaraz po wpisaniu numeru NIP firmy do programowej wyszukiwarki. Podczas wystawiania faktur można dodawać do nich własne notatki bądź edytować ich wygląd. Użytkownik może wgrać do programu własną pieczątkę czy logo. To znacznie upraszcza proces wystawiania dokumentów i sprawia, że staje się bardziej przyjemny.

W zgodzie z przepisami prawnymi

Oprogramowanie FSBH jest zgodne z przepisami prawnymi, które wejdą w roku 2020 oraz tymi, które już dotyczą przedsiębiorców. Z użyciem tego narzędzia można np. generować pliki JPK. Instrukcja przygotowania potrzebnych plików dostępna jest na stronie: https://www.mega-tech.com.pl/jak-wygenerowac-jpk/. Na uwagę zasługuje również możliwość przygotowania faktur z informacją o split payment, czyli mechanizmie podzielonej płatności tzw. MPP. Producent dba o stałe aktualizacje programu, tak by ten był jak najbardziej dostosowany do potrzeb przedsiębiorców oraz zachodzących zmian prawnych.

Myśląc o prostym fakturowaniu w 2020 roku nie można zapomnieć o sprawdzeniu wszystkich opcji narzędzia, które ma być wykorzystywane w firmie. Darmowa wersja programu do wystawiania faktur udostępniona przez Mega-Tech, czyli programu Faktura Small Business Handel to świetna okazja do sprawdzenia funkcji opisanych na stronie w praktyce.

materiał zewnętrzny