Każda pora roku jest dobra na to, aby oderwać się od codziennej rutyny, spakować walizkę i wyruszyć w poszukiwanie nowych, ciekawych miejsc. Bari Vecchia stanowi jeden z kierunków, którymi warto się zainteresować. Europa ma naprawdę wiele do zaoferowania! Dzięki temu można udać się na zwiedzanie nawet na weekend.

Spacer uliczkami starego miasta w Bari?

Niepowtarzalny klimat miasta sprawia, że centrum Bari jak i stare miasto cieszą się niesłabnącą popularnością. Piazza del Ferrarese, Piazza Mercantile, bazylika św Mikołaja, Molo San Nicola – te wszystkie miejsca są na wyciągnięcie Twojej ręki i zdecydowanie warte odwiedzenia!

Stara część miasta jest wyjątkowo urokliwa i dostarcza wielu ciekawych scenerii. Zwiedzanie Włoch wraz z przewodnikiem może być mocno wzbogacającym doświadczeniem – samodzielne spacerowanie po nowym terenie może oczywiście być relaksujące, jednak korzystając z okazji w tym pięknym mieście warto uprzednio się przygotować. Mowa tutaj o lekturze przewodników lub skorzystaniu z oferty osoby, która zawodowo zajmuje się oprowadzaniem turystwó.

Inne przydatne podpowiedzi oferuje także przewodnik viaitalia.pl. Znajdziesz tam nie tylko wskazówki przydatne przed wyjazdem do tego miasta i najpopularniejsze atrakcje Bari. Możesz oczekiwać także wielu inspiracji na kolejne wyjazdy.

Centrum Bari – wąskie uliczki i niepowtarzalny klimat

Bari określane też mianem stolicy Apulii jest naprawdę świetną bazą wypadową, można stamtąd bardzo łatwo dostać się do innych włoskich miasteczek. Apulia ma naprawdę wiele do zaoferowania – klimatyczne uliczki, dostęp do dwóch mórz – to wszystko sprawia, że wystarczy tak naprawdę kilka dni, abyś zakochać się w tym miejscu bez pamięci!

Weekendowy wyjazd do Bari Vecchia?

Planowanie takich krótkich wypadów weekendowych do europejskich miast to strzał w dziesiątkę i recepta na udane i ożywcze spędzenie czasu. Nawet weekend wystarczy na to, aby oderwać się od codziennej rutyny i zająć się zwiedzaniem i wypoczynkiem w centrum miasta oraz spacerami po urokliwym starym mieście.

Takie wyjazdy mogą skutecznie pomóc w oderwaniu się od rzeczywistości i dostarczyć wiele przyjemności z poznawania nowej kultury, architektury, zwyczajów i potraw. Nie zwlekaj – ustal plan, zastanów się, co najbardziej chcesz zwiedzić i czego doświadczyć i zarezerwuj lot! Wspomnienia będą z pewnością wspaniałe i zostaną z Tobą przez lata!

materiał zewnętrzny