Obecne tempo życia sprawia, że podczas tygodnia wypełnionego domowymi obowiązkami i problemami do rozwiązania często zapominamy o naszym partnerze. Zadbanie o wzajemne relacje jest podstawą udanego związku, kiedy jednak znaleźć na to czas?

Idealnym rozwiązaniem jest romantyczny wypad we dwoje, z dala od zgiełku miasta i codziennych spraw. Hotele i pensjonaty oferują szereg interesujących pakietów weekendowych, w ich skład mogą wchodzić same noclegi, lub też pobyty z dodatkowymi atrakcjami, takimi jak spa, basen, masaże itp.

Wspólnie spędzony czas pozwoli na nowo odkryć intymność między partnerami i da przestrzeń do podtrzymania wzajemnych relacji.

Morze, góry czy mazury?

Wybór odpowiedniego miejsca na weekendową wycieczkę zależy od upodobań pary. Nadmorskie miejscowości są idealnym wyborem w letnich miesiącach – nic tak nie chłodzi w upalny dzień jak przyjemna morska bryza.

Góry natomiast najwięcej uroku mają zimą, gorąca herbata w górskim schronisku czy oscypek prosto z bacówki zostaje w naszej pamięci na lata. Kompromisem pomiędzy aktywnością i odpoczynkiem niezależnie od pogody, zdają się być jednak przede wszystkim mazury.

Romantyczny weekend na mazurach umożliwi parom odpoczynek w komfortowych warunkach w zaciszu hotelu czy pensjonatu, a bliskość jezior i szlaków turystycznych pozwoli na aktywne spędzenie czasu. Do dyspozycji będą również piękne lasy – raj dla amatorów grzybobrania. Czyste powietrze i możliwość obcowania z bogactwem fauny i flory będzie dodatkowym atutem.

Mazury w dwa dni – gdzie pojechać?

Wybierając cel romantycznego weekendu na mazurach, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakimi atrakcjami jesteśmy zainteresowani. Pary poszukujące rozrywki powinny zainteresować się dużymi miastami z bogatą ofertą restauracji i klubów nocnych.

W sezonie organizuje się nawet potańcówki tuż przy plaży, które na pewno przypadną do gustu młodym ludziom. Osoby ceniące sobie ciszę i bliskość natury powinny wybierać mniejsze miejscowości, w których nawet w długie weekendy brak jest tłumów.

Niewielkie wioski i miasteczka brak rozbudowanej infrastruktury turystycznej rekompensują pysznym domowym jedzeniem i rodzinną atmosferą.

Spa czy park rozrywki

Romantyczny weekend na Mazurach będzie udany, jeśli wybierzemy ofertę dopasowaną do naszych potrzeb. Do wyboru mamy wiele opcji spędzenia wolnego czasu, z których najbardziej popularne jest spa, parki rozrywki, parki wodne, żagle, windsurfing a nawet skoki na bungee.

Możemy wykupić wybrane atrakcje razem z noclegiem lub zorganizować je we własnym zakresie. Wszystko zależy od naszego temperamentu i dostępnych funduszy. Najdroższą opcją jest pobyt w luksusowym hotelu, który w cenie oferuje wyżywienie, basen, siłownie i korzystanie z centrum odnowy biologicznej.

Opcją ekonomiczną jest natomiast wynajem pokoju w prywatnej kwaterze, lub domku letniskowego. Na względzie trzeba mieć jednak podstawy cel wyprawy, czyli spędzenie czasu z partnerem. Romantyczny weekend na mazurach może być początkiem wspólnej pasji do podróży.

materiał zewnętrzny