Cudze chwalicie, a swego nie znacie. Czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym, dlaczego dalekie podróże są dla nas tak bardzo atrakcyjne? Wysokie temperatury? Nieznana fauna i flora? Wizja niespodziewanej przygody? Lot samolotem? A może fenomenalne zdjęcia w katalogu biura turystycznego? Czy jesteśmy faktycznie pewni, że mnóstwo pozytywnych wrażeń nie czeka na nas także tuż za rogiem? Jeśli wydaje Ci się, że znasz Polskę zachodnią to wybierz się do Gorzowa Wielkopolskiego i sprawdź, czy masz rację!

Co warto zobaczyć w Gorzowie Wielkopolskim?

Gorzów Wielkopolski to urzekające miasto, które słynie ze swej różnorodności i bogatej, ponad 760-letniej historii. Niepowtarzalna architektura oraz zjawiskowe zabytki. To tutaj odbywają się nieszablonowe festiwale promujące jazz oraz muzykę romską. Fani sportu z entuzjazmem odkryją, że Gorzów Wielkopolski ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o żużel, wioślarstwo czy bule. Rzesze fanów corocznie przyciągane są przez Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych Alte Kameraden oraz budzącą ogromne zainteresowanie Scenę Letnią. Na liście obowiązkowych zabytków znajdują się:

  • Stary Rynek z Katedrą pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,
  • XVIII-wieczny Spichlerz – siedziba Muzeum Lubuskiego,
  • Estakada kolejowa – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta,
  • Pawilon widokowy na Kozaczej Górze,
  • Most Staromiejski,
  • Łaźnia Miejska,
  • Mury obronne.

Zwróćmy uwagę na liczne, nietypowe pomniki i koniecznie wyruszmy ich śladem! Ławeczka Nelly, malarz Jan Korcz czy Fontanna Pauckscha to tylko niektóre z nich. A może postarajmy się uwiecznić na osobistych fotografiach wszystkie lub przynajmniej część kultowych murali i elementów miejskiego designu, które dziś są niewątpliwą chlubą miasta? To gratka nie tylko dla amatorów graffiti.

Już dziś więc rezerwuj hotel. Gorzów Wielkopolski czeka na Ciebie z wieloma niespodziankami! Bezwarunkowo zagospodaruj czas na aktywny wypoczynek. Poznaj tutejszy Kwadrat, Bulwary nad Wartą, Ścieżkę nad Kłodawką, Gorzowskie Murawy i zapierające dech parki. Tak, weekend to zdecydowanie za mało!

Atrakcje w województwie lubuskim – okolice Gorzowa Wielkopolskiego

Decydując się na hotel w Gorzowie Wielkopolskim będziemy mieli okazję poznać nie tylko tajemnice tego uroczego miasta, ale również zaznajomić się z jego fascynującymi okolicami. W tym celu warto skorzystać z wypożyczalni rowerów i zwiedzać ciekawe rejony na dwóch kółkach. Zielone tereny lasów i jezior oraz malownicze miejscowości, takie jak między innymi Santok, Czechów, Danków, czy też Santoczno. Czyż polska przyroda nie jest piękna?

Gdy starczy nam czasu to bezwzględnie wybierzmy się na birdwatching do Parku Narodowego Ujścia Warty, czy też udajemy się Szlakiem Kościołów Drewnianych Regionu Kozła. Godny uwagi jest również spektakularny Geopark powstały na terenie dawnej kopalni odkrywkowej. Lubuski Szlak Wina i Miodu wprawi w zachwyt miłośników szlachetnych trunków. Obowiązkowym punktem wszystkich zakochanych jest z kolei oczywiście zjawiskowy Park Miłości im. Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach. To tylko niewiele spośród uroczych miejsc ziemi lubuskiej!

A stąd już blisko do granicy kraju…

Znaleźliśmy już odpowiedni hotel? Gorzów Wielkopolski ma w tym względzie wiele do zaoferowania. Wyspani, zrelaksowani, po smacznym śniadaniu możemy udać się na dalszą przygodę. Gdy zapragniemy kulturowej odmienności i zakupów w efektownych centrach handlowych to warto rozważyć jednodniową wycieczkę do Berlina. Jeśli jeszcze nie mamy pamiątkowego zdjęcia z Bramą Brandenburską w tle to na pewno tym razem nadarzy się ku temu okazja!

Po drodze koniecznie trzeba zatrzymać w się we Frankfurcie nad Odrą. Pożądaną przeciwwagą dla zatłoczonego Berlina będzie relaks w Lennépark lub w Ogrodzie Botanicznym, który urzeka niespotykanymi gatunkami roślin. Nie bez powodu zielony Frankfurt uznawany jest za jedno z najbardziej bogatych przyrodniczo miejsc w Niemczech.

Postaw na komfortowy nocleg – Hotel Gorzów Wielkopolski

Podczas weekendowej wycieczki, czy też wakacyjnego wyjazdu niebagatelne znaczenie ma jakość miejsca noclegowego. Wybierzmy wygodę i pełen profesjonalizm, a na pewno nie pożałujemy. Jednym z polecanych hoteli jest renomowany Hotel Mieszko, dogodnie zlokalizowany w samym centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Rezerwacji łatwo dokonamy online na stronie http://hotel-mieszko.pl/. Obok miłej i pomocnej obsługi oraz eleganckich pokoi na gości czeka również wykwintna restauracja z wyśmienitą kuchnią staropolską. Już masz apetyt na wyjazd? Kieruj się więc na Zachód!

materiał zewnętrzny