Marzy Ci się egzotyka, palmy, wysokie temperatury i zupełnie nowa kultura? Chcesz mieć pewność, że nie zawiedzie Cię pogoda? Egipt powinien spełnić Twoje oczekiwania w tym kontekście!
Ile wynosi temperatura w Egipcie w okresie letnim, a ile zimą?
Średnia temperatura wody w Egipcie jest na tyle wysoka, że przyciąga sympatyków sportów wodnych przez cały rok!
Zacznij planować swoje egipskie wakacje

Ile wynosi temperatura w Egipcie w okresie letnim, a ile zimą?

Przyjemna pogoda dla każdego może mieć zupełnie inne znaczenie. Warto zatem doprecyzować, ile wynosi temperatura powietrza w Egipcie w okresie od czerwca do sierpnia. Otóż latem temperatury oscylują między 27 a nawet 40 stopniami. Jeżeli marzą Ci się leniwe wakacje w Egipcie – warto rozważyć lot w sezonie. Jeśli jednak nastawiasz się na aktywne zwiedzanie Egiptu – wówczas chłodne wiatry będą Twoim sprzymierzeńcem. Jeżeli zatem nastawiasz się na podróżowanie i eksplorowanie kraju – wtedy najlepiej jechać zimą. Możesz oczekiwać nadal sprzyjających warunków, które nie będą utrudniać realizacji Twoich planów – okolice 25 stopni to dla nas, Europejczyków optymalna pogoda do zwiedzania.

Średnia temperatura wody w Egipcie jest na tyle wysoka, że przyciąga sympatyków sportów wodnych przez cały rok!

Pogoda w Egipcie rozpieszcza niemal przez cały rok – jeżeli zatem planujesz wakacje last minute np. zimą – to nadal doskonały czas na taki wyjazd. Świetne warunki pogodowe sprawiają, że ten kierunek cieszy się ogromną popularnością także przez te osoby, które lubią sportowe aktywności. Fani kite- i windsurfingu na pewno będą mogli oczekiwać sprzyjających warunków. Temperatura w Egipcie w przypadku wody nawet na przełomie jesieni i zimy jest na tyle wysoka, że nadal można szlifować swoje umiejętności niemal przez cały dzień.

Zacznij planować swoje egipskie wakacje

Bez względu na to, czy planujesz wymarzone wakacje na okres letni lub zimowy – warto rozważyć Egipt. Ciepłe noce, wysoka temperatura o każdej porze roku co sprzyja kąpielom w morzu – to wszystko powoduje, że ten kierunek cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Spływ Nilem, zobaczenie piramid – to przykładowe aktywności, którymi warto się zainteresować przy planowaniu swojego wypoczynku. Egipskie wakacje na pewno będą należały do udanych – trzeba tylko pamiętać o środkach ostrożności związanych z panującą tam inną florą bakteryjną. Zażywanie probiotyków przed wyjazdem oraz w trakcie powinno jednak uchronić Cię przed pojawieniem się niepożądanych dolegliwości.

materiał zewnętrzny