Solidny nóż przyda się każdemu

Jedną z najbardziej przydatnych rzeczy, których używamy na co dzień jak i od święta, są różnego rodzaju noże. Bez nich trudno by było sobie wyobrazić robienie kanapek, czy krojenie warzyw, itp. Noże towarzyszą więc nam na każdym kroku, zwłaszcza w kuchni. Niektóre ich typy z pewnością przydadzą się w lesie lub na biwaku za miastem. Możliwości jest naprawdę dużo – warto przyjrzeć się im z bliska.

Gdzie może nam się przydać dobrej jakości nóż taktyczny?

Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję wybrać się na biwak, czy też do lasu, to korzystanie tam z dobrych noży jest podstawą przetrwania. Takie zjawiska jak survival czy też bushcraft wymagają dobrze naostrzonego noża. Tutaj w rachubę wchodzą różnego rodzaju nietypowe ostrza, jak wojskowe noże taktyczne, czy też noże survivalowe. Są to noże, dzięki którym można wyciąć krzaki, czy wręcz ściąć niewielkie drzewko albo przygotować sobie posiłek w środku tajgi. Kiedy warto zaopatrzyć się w dobrej jakości nóż taktyczny? Z pewnością nie jest to nóż, który przyda nam się podczas sobotniej wyprawy na grzyby, czy też na jagody.

Ekstremalne warunki wymagają solidnych rozwiązań

Noże taktyczne zostały stworzone po to, aby pomóc ludziom przetrwać w leśnej głuszy, górach, czy też w innym, odludnym miejscu. Dzięki nim możemy ciąć grubsze gałęzie, rąbać, piłować i przebijać to, co jest nam potrzebne, do tego by przygotować sobie, np. prowizoryczne schronienie na noc w lesie. Są one masowo wykorzystywane podczas zajęć survivalowych, czy też bushcraftu. Nóż wojskowy czy też szerzej znane ogółowi noże myśliwskie, na pewno się nam wówczas przydadzą. Niektóre noże survivalowe charakteryzują się np. tym, że w środku ich rękojeści może być schowany kompas, żyłka, czy też zapałki, itp. Taki nóż przyda się wszystkim tym, którzy lubią spędzić trochę czasu na łonie natury, będąc zdanym tylko na siebie oraz własne pomysły na to, jak przetrwać tydzień w górach, bez konieczności korzystania z innych zalet cywilizacji. Jeśli więc chcemy nabyć noże EDC albo inne ostrza takie jak drop point, clip point, kukri lub bowie, to z pewnością warto się zapoznać z ofertami na Allegro, gdzie znajdziemy duży wybór zróżnicowanych ostrzy.

Noże wojskowe, noże survivalowe – zakup, o którym warto pomyśleć

Rodzaj ostrza, które chcemy mieć przy sobie podczas wyprawy do lasu czy też, np. dżungli, powinien być zdeterminowany warunkami, w jakich zamierzamy go używać. Coraz częściej podróżujemy po świecie i docieramy do najdalszych jego zakątków. W niektórych sytuacjach może się nam przydać, np. maczeta. Nie musi tu być koniecznie dżungla amazońska, czasami i nasze rodzime zarośla mogą się nam dać we znaki. Noże są także niezbędnym wyposażeniem dla myśliwych lub wędkarzy. Przecięcie żyłki, wypatroszenie ryby, przygotowanie drewna na ognisko, itp., wszystko to będzie wymagało dobrego noża wyposażonego w stałą głownię.

Nóż dopasowany do naszych potrzeb

 Dobrym rozwiązaniem może być tutaj także solidny scyzoryk albo nóż EDC. Kupując nóż, np. z głownią stałą, warto postawić na taki, o którym wiemy, że został wykonany z dobrej jakości materiałów. Ostrze takie nie powinno nas wówczas zawieść w najtrudniejszych warunkach. Jeśli np. naszym hobby jest rzucanie nożem, czy też nauka walki wręcz, to powinniśmy zdecydowanie postawić na taktyczne noże wojskowe, które zostały stworzone do tego typu działań. Szeroki wybór noży dostępnych obecnie na rynku daje nam sporo możliwości doboru odpowiednich rozwiązań. Oczywiście warto także zapoznać się z tym, do czego dane noże się nadają, a do czego nie należy ich używać. To nas uchroni przed kosztownymi pomyłkami.  Niektóre ostrza są naprawdę drogie, a nie zawsze jest sens inwestować w coś, czego do końca nigdy nie wykorzystamy.

materiał zewnętrzny