Teoretycznie wakacje zbliżają się do końca, a chłodne poranki i wieczory już przypominają o jesieni. Tak właśnie wygląda polskie lato, które choć piękne, to jednak nie zawsze zaspokaja pragnienie wypoczynku w pełnym słońcu i na gorących piaskach. To jeden z powodów, dla których chętnie wyjeżdżamy na południe Europy. Drugim może być fakt, że tam sezon praktycznie się nie kończy i doskonałe warunki do plażowania, uprawiania sportów wodnych czy też zwiedzania trwają niemal przez cały rok.

  1. Kosztuj życie
  2. Bałkany skąpane w słońcu
  3. Afrykańskie klimaty

Kosztuj życie

Korzystanie z wyjazdów zagranicznych już na zawsze zmieniło nasz sposób podróżowania i wypoczynku. Oferty biur podróży są bardzo różnorodne i nie należą już do towarów luksusowych, więc każdy bez problemu znajdzie ofertę dedykowaną jego potrzebom i możliwościom. Poza tym coraz częściej decydujemy się na to, by odpoczywać tak, jak naprawdę lubimy. Wyjazdy zagraniczne poza tym że są zmianą klimatu, to również stają się okazją, by zaznać innej kultury, zasmakować w kuchni, poznawać ludzi oraz zwiedzać i zbierać wrażenia. Od lat modnymi kierunkami stają się Chorwacja oraz Egipt.

Bałkany skąpane w słońcu

Wielu Polaków wybiera wypoczynek na południu Europy ze względu na bezpieczeństwo, doskonałe warunki i atrakcyjne ceny. Chorwacja rozwija się doskonale i przyciąga z każdym rokiem coraz większą rzeszę turystów, którzy doceniają fantastyczny klimat ale także niezwykłą gościnność Chorwatów. Tu można prawdziwie wypocząć na kilkanaście sposobów, ponieważ są tu doskonałe akweny, piękne plaże, zabytki i klimatyczne miasteczka oraz niezwykła aromatyczna kuchnia. To te aspekty sprawiają, że do Chorwacji się wraca, czasem nawet co roku.

Afrykańskie klimaty

Drugim najchętniej wybieranym miejscem wakacyjnych wyjazdów jest Egipt. Tu przyciągają znane kultowe kurorty, które oferują wypoczynek w najlepszym standardzie. Ci, którzy chcą zwiedzać, mogą korzystać z licznych wycieczek, a sam wypoczynek jest pełen atrakcji i każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Czasem się okazuje, że jedynie czasu mamy za mało, by spróbować wszystkiego. Najczęściej turyści wybierają opcję all inclusive i nie muszą wtedy przejmować się porami posiłków. To rozwiązanie daje szereg dodatkowych możliwości i szczególnie rodzinom z dziećmi pozwala spędzać czas tak, jak lubią. Nic dziwnego, że niezmiennie turyści odpoczywają Marsa Alam czy w Sharm el Sheikh. Tu usytuowane są najlepsze kurorty, które zapewniają odpoczynek przy basenie lub na najlepszych plażach świata. Na spragnionych wrażeń czeka pustynne safari w jeepach lub na wielbłądach.

materiał zewnętrzny