Jeśli Twoją pasją jest nurkowanie, prędzej czy później przyjdzie Ci się zastanowić, czy nie warto zaopatrzyć się w komputer nurkowy. A ponieważ sprzęt ten bywa naprawdę przydatny, odpowiedź najprawdopodobniej będzie twierdząca. Który jednak model wybrać? Jedną z możliwości jest Garmin Mk2S – urządzenie, które przedstawiamy poniżej.

Co to jest komputer nurkowy?

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia przydatności samego komputera nurkowego. Urządzenie to służy dostarczaniu nurkom podstawowych informacji na temat parametrów, które warto kontrolować w trakcie zanurzenia. Mowa tu chociaż o głębokości, czasie nurkowania, saturacji, czy temperatury otaczającej nurka wody.

Oczywiście nie każdy model ma czujniki do wszystkiego – proste komputery mierzą tylko kilka czynników, bardziej zaawansowane – znacznie więcej.

Samo urządzenie jest zwykle niewielkie – niech Cię nie zwiedzie nazwa mogąca budzić skojarzenia z czymś sporych rozmiarów. W rzeczywistości mają one wielkość przypominającą… zegarki.

Garmin Mk2S – możliwości

No dobrze, ale co można powiedzieć o wspomnianym już modelu Garmin Mk2S? Producent znany jest z wielu urządzeń sportowych i zbiera dużo pozytywnych opinii wśród biegaczy, thriatlonistów, czy nawet po prostu osób dużo i intensywnie ćwiczących. Nic dziwnego, że również w przypadku oferty dla amatorów nurkowania firma zaproponowała coś ciekawego.

Komputer Garmin Mk2S został zaprogramowany w taki sposób, że można wybierać pomiędzy różnymi trybami nurkowania, a także je dostosowywać do własnych potrzeb. A ponieważ jest przystosowany do współpracy z różnymi sieciami GNSS, możesz rejestrować miejsca, w których nurkujesz – w sensie zapisywania koordynatów miejsc, w których schodzisz pod powierzchnię i w których na nią powracasz.

Całość została wyposażona w bardzo wydajną baterię, która w razie potrzeby może w trybie zegarka funkcjonować nawet do tygodnia.

Wisienką na torcie pozostają natomiast aplikacje przeznaczone do uprawiania innych, niż tylko nurkowanie sportów, takich jak chociażby jazda na nartach.

materiał zewnętrzny