Dziecko już w pierwszych momentach od narodzenia rozpoczyna niekończącą się naukę. My jako rodzice towarzyszymy mu w tych najważniejszych momentach. Patrzymy jak uczy się siadać, samodzielnie jeść oraz chodzić. Naszą rolą jest wspieranie dziecka. Do nas należy również wpojenie młodemu pokoleniu zdrowego trybu życia. Najlepszym sposobem jest przede wszystkim własna postawa i zachowanie. To rodzice powinni pokazywać dziecku jak można aktywnie spędzać czas. Konsekwencją nauka jazdy na rowerze we wczesnym dzieciństwie jest umiejętność jazdy w wieku dorosłym.

Kiedy kupić dziecku pierwszy rower?

Ci rodzice, którzy uwielbiają jeździć na rowerze, najchętniej kupiliby rower maluchowi, który dopiero co się urodził. Jednak zanim dziecko wsiądzie na pierwszy rowerek, musi upłynąć trochę czasu. Rozsądnym rozwiązaniem jest powolne przystosowanie dziecka do rowerowych wycieczek z wykorzystaniem fotelików rowerowych lub przyczepek do rowerów. To także dobry moment do rozpoczęcia używania kasku.

Dobrym wstępem do rowerowych przygód jest także zakup małym dzieciom różnego rodzaju jeździków, hulajnóg i rowerków biegowych. Maluch uczy się wtedy panowania nad prędkością, hamowania oraz sterowania kierownicą.

Dobrym momentem na zakup pierwszego rowerka są trzecie urodziny dziecka. Oczywiście nie jest to żadna ustalona norma. W tym wieku dziecko po prostu zaczyna być przygotowane do jazdy na rowerze zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej. Jego nóżki sięgają już pedałów, a głowa zaczyna rozróżniać zagrożenia na drodze.

Rowery służące do nauki jazdy

Każdy rodzic ma swoje własne podejście do sposobów poznawania świata przez dziecko, w tym również do nauki jazdy na rowerze. Jedni uważają, że najlepiej jest dziecko po prostu zostawić z rowerem i z biegiem czasu samo nauczy się jeździć. Drudzy, chcąc wspomóc swoje dziecko w nauce, montują w rowerze tymczasowy kijek, który zabezpiecza dziecko przed upadkiem. Na niektóre dzieci sposoby te zadziałają. Jednak nie na wszystkie. Upadek podczas takiej nauki może skończyć się wiecznym urazem do jazdy na rowerze.

Sprawdzonym sposobem jest zakup roweru z kołami podporowymi. Kółka zabezpieczają dziecko przed upadkiem. Gdy maluch nabierze pewności, kółka można swobodnie odkręcić i uzyskać w pełni sprawny rower dziecięcy.

Zachętą do nauki jazdy na rowerze może być zakup rowerka w ulubionym kolorze dziecka. Pozwólmy mu wybrać model, który najbardziej się spodoba. W tym celu warto odwiedzić internetowy sklep z rowerami. Przydatnym akcesorium jest koszyk montowany na kierownicy.

Rowery dla starszych dzieci

Dzieci, które wyrosły z pierwszego rowerka mają już własne potrzeby oraz pomysły na zakup kolejnego egzemplarza. Rowery dla dzieci w wieku szkolnym posiadają zazwyczaj opony o wielkości 20’.

Do wyboru są co najmniej dwa rodzaje rowerów. Są to rowery miejskie oraz sportowe rowery do jazdy w terenie, czyli popularne BMX-y. Różnią się one konstrukcją, wyposażeniem oraz kolorem.

Szczególnie warte polecenia są rowery dziecięce polskiej firmy KANDS. Są to bezpieczne i trwałe jednoślady. Ponadto charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem i komfortowym wyposażeniem. Szeroką ofertę rowerków dla dzieci znaleźć można na stronie internetowej sklepu rowerowego polskie-rowery.pl.

materiał zewnętrzny

fot. materiały prasowe