Przewóz towarów, pojazdów czy pozostałych ładunków między Polską a Szwecją jest możliwy dzięki promom cargo. Armatorzy dysponują rozbudowaną siecią połączeń, które są dostępne dla przedsiębiorców niemal każdego dnia. Najpopularniejsze trasy to oczywiście Gdańsk – Nynäshamn, Gdynia – Karlskrona, Świnoujście – Trelleborg i Świnoujście – Ystad. Jaki jest czas każdego z połączeń?
Ile płynie prom do Szwecji z Gdańska?
Trasa przeprawy promowej realizowana jest między Gdańskiem a Nynäshamn. Armator Polferries (Polska Żegluga Bałtycka) obsługuje tę trasę, zapewniając jednostki do przewozu towarów oraz pasażerów indywidualnych. Ile płynie prom do Szwecji z Gdańska? Cała przeprawa zwykle zamyka się w czasie 18 godzin. Rejsy są realizowane codziennie w sezonie letnim. Poza okresem wakacyjnym armator zapewnia rejsy od poniedziałku do soboty. Rozpoczęcie przeprawy codziennie planowane jest na godzinę 18:00, natomiast prom przypływa do portu w Nynäshamn ok. godziny 12:00 następnego dnia.
Ile płynie prom do Szwecji z Gdyni?
W kontekście portów w Gdyni mówimy o połączeniu z miastem Karlskrona. Przeprawy na tej trasie obsługiwane są przez armatora Stena Line. W zależności od dnia tygodnia promy wypływają 2 lub 3 razy dziennie. Ile płynie prom z Polski do Szwecji dla połączenia Gdynia – Karlskrona? Podróż mieści się w czasie od 10 do 12 godzin. Różnica jest spowodowana porą dnia, w której prom wypływa w rejs. Armator zapewnia odejścia w godzinach porannych (najczęściej jedno) a pozostałe w popołudniowych lub wieczornych.
Ile płynie prom z Polski do Szwecji ze Świnoujścia?
W ofercie rejsów cargo do Szwecji zostały jeszcze połączenia ze Świnoujścia. W przypadku tego połączenia armatorzy proponują trasy Świnoujście – Ystad i Świnoujście – Trelleborg. Każda z nich jest obsługiwana co najmniej kilka razy każdego dnia przez wszystkich dostępnych armatorów – Unity Line, Polferries i TT-Line. Warto pamiętać o wcześniejszym zaplanowaniu podróży. Dodatkowe informacje o każdej z tras można znaleźć na PROMY24.COM.
O czym pamiętać przy planowaniu rejsu cargo z Polski do Szwecji?
Jest kilka rzeczy, o których każdy przedsiębiorca musi pamiętać. To przede wszystkim:
- Dokumentacja i regulacje celne. Upewnij się, że wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak faktury handlowe, listy przewozowe czy deklaracje celne, są odpowiednio przygotowane.
- Wcześniejsze zabookowanie miejsca. Niektórzy armatorzy nie pozwalają jednak na zarezerwowanie miejsca wcześniej niż 10 dni przed planowanym rejsem.
- Zabezpieczenie towaru. Przeprawa morska wymaga solidnego zabezpieczenia wszystkich luźnych elementów znajdujących się w strefie załadunkowej pojazdu.
- Poznaj unikalne wymagania przewoźnika. Dokładnie zapoznaj się z regulaminem armatora, by uniknąć niespodziewanych sytuacji tuż przed odprawą.
Pamiętaj również o sezonowości i obłożeniu w trakcie każdego tygodnia. Najczęściej największe zainteresowanie rejsami cargo z Polski do Szwecji są w pierwszych dniach tygodnia. Natomiast powroty bardzo chętnie planowane są przez przedsiębiorców w ostatnich dniach tygodnia. Weź to pod uwagę, by nie zaskoczyć się brakiem miejsca dla kierowcy i pojazdu.
materiał zewnętrzny