Gdzie szukać pomysłu na wycieczkę rowerową? | Szlaki Przygody

Gdzie szukać pomysłu na wycieczkę rowerową?

Z pomocą przychodzi nam kilka fajnych stron www i narzędzi:

 

  • Wirtualne Szlaki Kujawsko-Pomorskie – największa baza informacji o znakowanych szlakach rowerowych i pieszych w województwie kujawsko-pomorskim. Wyszukiwanie odpowiednich tras ułatwia formularz, w którym można wskazać interesujący nas obszar. Opisy szlaków uzupełniają mapy i dane GPS. Plusem korzystania ze znakowanych tras jest, że można po nich nawigować za pomocą znaków widocznych w terenie – nie musimy spoglądać na mapę na każdym zakręcie, znaki pokazują nam drogę.
  • Turystyczna Mapa Kujawsko-Pomorskiego – interaktywna mapa szlaków i atrakcji w regionie kujawsko-pomorskim. Bazuje na danych ze strony wirtualneszlaki.pl. Zawiera informację o zabytkach, rezerwatach, parkach krajobrazowych, rzeźbie terenu i wielu innych elementach wpływających na atrakcyjność turystyczną. Co ciekawe, jest w pełni zgodna z urządzeniami mobilnymi i w terenie może służyć do nawigacji (obsługuje GPS)
  • Strava – mapa pokazująca najpopularniejsze trasy wśród użytkowników tej aplikacji mobilnej do rejestrowania aktywności. Ze względu na jej popularność wśród kolarzy szosowych, za jej pomocą najłatwiej będzie nam znaleźć pomysły na przejażdżki tego typu rowerem
  • Bikemap – jedna z najpopularniejszych stron zbierających trasy rowerowe. Dla naszego regionu dostępne jest kilkaset tras, większość w okolicy Bydgoszczy i Torunia.
  • Google maps – Za pomocą znanej wszystkim internetowej mapy można powodzeniem wytyczać trasy w trybie roweru. Trasy wytyczane są drogami leśnymi, bocznymi o małym natężeniu ruchu. Oprócz przebiegu, informacji o dystansie, szacowanym czasie, otrzymujemy również wykres wysokości. Żeby otworzyć opcję roweru, trzeba kliknąć w ikonkę z trzema kropkami obok symbolu pieszego.

Rzuć okiem:

Author: Marcin Wasilewski

Udostępnij

4 komentarze

  1. Można też skorzystać z tras zapisywanych przez użytkowników popularnej aplikacji Endomondo. Tu także można pochwalić się swoją trasą oraz rywalizować z innymi jeśli chodzi o czas przejazdu.

    Post a Reply

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This