Listopad rzadko bywa przyjemny w polskim klimacie, a warunki atmosferyczne nie wpływają pozytywnie na samopoczucie. Dlatego warto zrobić sobie wtedy wakacje, aby odetchnąć od jesiennej szarugi. Biura podróży tj. ITAKA z pewnością mają wśród swoich propozycji ciekawe kierunki. Oto 5 z nich.

Wyspa dla tych, co kochają lemury

Oczywiście chodzi o wyjątkowy Madagaskar, zlokalizowany na Oceanie Indyjskim. Bogata kultura ludu Malgachów to zaledwie jedna z niepowtarzalnych atrakcji tego miejsca. Warto zajrzeć do tradycyjnych wiosek, aby podejrzeć zwyczaje tubylców. Natomiast większość osób przybywających na Madagaskar zachwyca doskonale zachowana dzika przyroda. Trudno nie ulec urokowi pradawnych lasów tropikalnych i parków narodowych, w których tak łatwo natknąć się na symbol wyspy, czyli lemura. Niesamowite wrażenie wywiera także spacer Aleją Baobabów czy wizyta w skalnym lesie. A jak kogoś znudzi podziwianie piękna natury, to może wygrzać się na wybrzeżu.

Wysypy Kanaryjskie w listopadzie

Landscape with Playa de Tauro beach on Gran Canaria, Spain

Wyspy z ciągnącymi się kilometrami plaży

Na wakacje w listopadzie warto też ruszyć na Wyspy Kanaryjskie. Wielu turystów wybiera Teneryfę ze względu na atrakcje dla każdego. Można zdecydować się na opcję ekonomiczną albo all inclusive. Wyspa przyciąga plażowiczów, ale i zwolenników przyrody. Z kolei dla windsurferów czy nurków oazą jest bez wątpienia Fuerteventura. A czyż Gran Canaria ze wspaniałymi parkami rozrywki i dyskotekami też nie stanowi dobrego rozwiązania?

Wyspa przyprawami pachnąca

Zanzibar to idealne miejsce na nietuzinkowe wakacje listopadowe. Na złocistej plaży można spędzić cały dzień, ale przecież szkoda byłoby stracić możliwość zwiedzenia stolicy, czyli Stone Town z niesamowitą zabudową, w której widać wpływy kultury afrykańskiej, europejskiej, indyjskiej i arabskiej. Uliczki Kamiennego Miasta są tak wąskie, że można je przemierzać wyłącznie pieszo, na rowerze lub motocyklu. Zanzibar to również wspaniałe parki narodowe, w tym unikatowy Park Narodowy Jozani z endemicznymi gatunkami fauny i flory.

Egipt na wakacje jesienią

Piramidy i nie tylko

Kolejną propozycją jest Egipt z doskonale przygotowanymi kurortami w wersji all inclusive. Marsa Alam czy Hurghada gwarantują możliwość opalania i aktywnego spędzania wakacji np. na nurkowaniu, snorkelingu czy kitesurfingu. Niedaleko też jest Luksor z ruinami kompleksu starożytnych świątyń, posągów i krypt. Ciekawym miejscem okazuje się także Taba, ponieważ z tego miasta można wybrać się na wycieczkę do Jerozolimy lub Jordanii albo na przejażdżkę jeepem czy na wielbłądzie.

Bezkresne pustynie, góry, plaże i orientalna architektura

To Oman w pigułce, czyli ostatnia z propozycji na listopadowe wakacje. Miejsce może najmniej znane, ale powinno zachwycić każdego krajobrazami, zabytkami i pysznym jedzeniem. Pożną jesienią upały tak nie dokuczają, więc łatwiej doświadczać wszelkich atrakcji.

Sprawdź najnowsze oferty last minute dostępne tutaj.

Materiał zewnętrzny