Jeśli zastanawiasz się, gdzie w tym roku odpocząć i naładować baterie to warto rozważyć kierunek Mazury. Jest to jedno z najbardziej polecanych i docenianych przez turystów miejsc w Polsce. Kraina Tysiąca Jezior to raj dla osób, które cenią odpoczynek na łonie natury. Zobacz, dlaczego warto tam się wybrać.

Mazury to bogactwo jezior. Jest to największe ich skupisko w Polsce, a to daje niemal nieograniczone możliwości różnego rodzaju aktywności. Dzieci uwielbiają wodę, a rodzinne wakacje w domku nad zbiornikiem wodnym do doskonała okazja, aby aktynie spędzić czas. Można uczyć się pływać lub rozwijać zainteresowanie sportami wodnymi. Spływy kajakowe w otoczeniu pięknej fauny i flory to sama przyjemność. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto spędzić urlop na Mazurach.

Relaks nad wodą

W Krainie Wielkich Jezior znajdziesz wiele domków, ośrodków i hoteli, które położone są tuż nad zbiornikiem wodnym. Dzięki temu nie musisz codziennie pakować auta i dojeżdżać do miejsca, gdzie możesz pływać lub żeglować. Łatwy dostęp do zbiorników wodnych to dobra okazja, aby korzystać z nich nawet kilka razy w ciągu dnia.

Ponadto dostępne są rejsy statkami wycieczkowymi pomiędzy różnymi miejscowościami. Jest to ciekawe doświadczenie, które pozwala zobaczyć Mazury z zupełnie innej perspektywy. Na wodzie czas płynie inaczej, a przede wszystkim dużo spokojniej. Dzięki temu można się wyciszyć i odpocząć, a to pozwoli Ci zapomnieć o codziennych obowiązkach.

Szukasz komfortowej przystani na czas urlopu? Mazury – domki nad jeziorem, to miejsce, gdzie się zrelaksujesz

Szlaki rowerowe i trasy spacerowe

Miłośnicy jednośladów także znajdą coś dla siebie. Przez Mazury wiedzie Wschodni Szlak Rowerowy, który liczy ponad 300 km. Jest on dostępny dla wszystkich, a dzięki temu niemal każdy może delektować się pięknem przyrody w trakcie swojej ulubionej aktywności.

Mazury to bogactwo lasów, a więc świeżego powietrza i olejków eterycznych, które dobroczynnie działają na Twoje ciało i umysł. Regularne spacery z bliskimi to jednocześnie okazja, aby poznać lokalną faunę i florę. W lasach znaleźć można rzadkie gatunki roślin i ptaków, a to nie lada gratka nie tylko dla botaników i ornitologów.

Zabytki i wydarzenia na Mazurach

Jedną z ciekawych atrakcji, którą warto zobaczyć, jest twierdza Boyen i most obrotowy w Giżycku. Ponadto ciekawym miejscem jest Piramida w Rapie i Sanktuarium Maryjne w  więtej Lipce, nazywane także „Częstochową Północy”.

Warto pomyśleć o wyprawie do Mikołajek i odwiedzić wioskę żeglarską. Jest to dobra baza wypadowa do rejsów zarówno tych zorganizowanych, jak i tych realizowanych na własną rękę. Ponadto w Mikołajkach i Giżycku organizowany jest popularny piknik country. W lipcu odbywają się Dni Mikołajek, w ramach których organizowane są imprezy kulinarne i inne atrakcje.

Mazury to dobre miejsce na aktywny wypoczynek dla Ciebie i Twoich bliskich. Jeśli planujesz poleniuchować, to także znajdziesz coś dla siebie. Jeśli na co dzień wędkujesz, to na wakacje nie zapomnij zabrać swojego oprzyrządowania. Kraina Wielkich Jezior to miejsce obfite w ryby. Potrzebujesz odpoczynku? Odwiedź Mazury.

materiał zewnętrzny