Wypoczynek z biurem podróży najczęściej kojarzy się ze słodkim leniuchowaniem i leżeniem na plaży bądź przy basenie hotelowym. Jednak warto wiedzieć, że oferta jest znacznie bogatsza i zadowoli także tych, którzy preferują aktywne wakacje.

Wczasy all inclusive mają swoje zalety. Wiele osób marzy jedynie o tym, aby przez tydzień bądź dwa robić niewiele więcej poza łapaniem promieni słonecznych i sączeniem chłodnych drinków. Każde biuro podróży ma wyjątkowo dużo tego typu propozycji i są one bardzo chętnie wybierane. Jednak nie wszyscy oczekują, że będą jedynie wypoczywać biernie i szukają innych ofert. Na szczęście i takie osoby mogą znaleźć niezwykle atrakcyjne opcje. Zobaczcie co proponuje Biuro Podróży ITAKA w ramach oferty No Limits – Aktywne wakacje.

1. Rejs na katamaranie z nurkowaniem i poznawaniem świata dzikiej przyrody – wycieczka “Ahoj Madagaskar”

To propozycja Itaki dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek połączony z pewną dozą luksusu. Rejs komfortowym katamaranem po ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego pozwoli rozkoszować się niezapomnianymi widokami wybrzeża Madagaskaru oraz okolicznych, często niezamieszkanych wysepek. Dwuosobowe kajuty zagwarantują wygodę, a załoga katamaranu zadba o dobrą atmosferę. Podczas rejsu można trochę wypocząć wsłuchując się w uspokajającą muzykę oceanu. Osoby chętne mogą też podziwiać zachwycający świat podwodny, w tym urokliwą rafę koralową nurkując wśród ławic ryb i przepływających żółwi oraz delfinów. Na smakoszy czeka spacer po plantacji kokosów ze możliwością skosztowania owocu prosto z palmy. Z kolei spacer po lesie namorzynowym zapewni odpowiednią dawkę egzotycznej przyrody i będzie szczególnie ciekawy dla miłośników ornitologii. Niezapomnianych wrażeń dostarczy również wejście na latarnię morską na Wyspie Żółwi oraz późniejsze podziwianie malowniczej laguny i piękna bujnej zieleni z punktu widokowego.

2. Tysiąc kilometrów po Maroku i trekking na dach Afryki Północnej – wycieczka “Off-road i na trasie”

Fantastyczna propozycja dla osób, które naprawdę chcą poznać Maroko. To przecież nie tylko komfortowe hotele zlokalizowane w pobliżu oceanicznych plaż, ale także urokliwe wioski berberyjskie ukryte wśród szczytów Atlasu czy zachwycający Marrakesz. Maroko ma różne oblicza i warto je zobaczyć przemierzając kraj terenowymi samochodami 4×4 oraz podczas trekkingu w górach Atlasu. Nie ma osób, które nie zachwyciłyby się wyjątkowymi formacjami skalnymi o czerwonym zabarwieniu po dojechaniu do Legziry. Chętni mogą też spróbować przesiąść się z samochodu na wielbłąda i skorzystać z dwugodzinnej przejażdżki na jego garbie. Oferta Itaki jest wprost idealna dla miłośników trekkingu. Przejście malowniczymi szlakami górskimi z przewodnikiem, a przede wszystkim zdobycie najwyższego szczytu Atlasu Dżebel Tubkal, który ma ponad 4 tysiące metrów nad poziom morza na pewno na trwale zapisze się w pamięci. Równie pięknych chwil dostarczy zwiedzanie dawnej stolicy Maroka zwanej Czerwonym Miastem, czyli Marrakeszu. Z jednej strony majestatyczne zabytki, ale jednocześnie tętniący życiem Plac Cudów i urokliwe uliczki medyny.

3. Ekspedycja do serca Indonezji – wycieczka “Naturalne piękno Indonezji”

Biuro podróży Itaka proponuje również egzotyczną przygodę w najciekawszych zakątkach Indonezji. Poznawanie piękna przyrody wysp indonezyjskich z pokładu tradycyjnych łodzi drewnianych klotok pozwoli dobrze wchłonąć niesamowitą atmosferę tych terenów i wygodnie obserwować dziką przyrodę. Z kolei zejście na ląd i trekking po lesie tropikalnym umożliwi zobaczenie z bliska małp żyjących w swoim naturalnym środowisku czy egzotycznych ptaków. W planie również dotarcie do azylu orangutanów i przyjrzenie się opiece nad tymi małpami, a na Komodo szukanie największych żyjących jaszczurek, czyli waranów. To również wizyty w wioskach tubylców czy wypoczynek na plaży z różowym piaskiem. Gdyby komuś było jeszcze mało atrakcji, to jest także możliwe wejście na wygasły wulkan oraz oglądanie tysięcy nietoperzy.

4. Pielgrzymka do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela – wycieczka “Camino de Santiago”

Kolejna propozycja łączy duchowe przeżycia z trekkingiem i zwiedzaniem na zjawiskowej trasie z Leon do Santiago de Compostela, która została wpisana na listę UNESCO. Co roku tysiące osób z całego świata pielgrzymuje do tego miejsca przemierzając wiele kilometrów na swoich nogach, a nagrodą jest dotarcie do romańskiej katedry z grobem św. Jakuba i przy odrobinie szczęścia podziwianie fruwającego nad głowami wielkiego kadzidła zwanego Botafumeiro.

Jak widać, aktywne wakacje z biurem podróży mogą mieć naprawdę różnorodne oblicze.