Mimo że za oknem jeszcze lat, już czas, aby pomyśleć o zorganizowaniu zimowych ferii. Dobrym pomysłem są wyjazdy rodzinne na narty. Włochy to kraj, który posiada doskonałe warunki do zimowego wypoczynku, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Warto sprawdzić terminy ferii i wybrać obóz narciarski lub wspólny wyjazd, dopasowany do swoich preferencji.

Zimowe obozy 2023

Ferie zimowe to czas odpoczynku i nabrania sił do dalszej nauki. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zorganizować dzieciom czas tak, aby się nie nudziły, a z obozów i rodzinnych wyjazdów wróciły wypoczęte i zadowolone. Dzieci w wieku szkolnym uwielbiają spędzać czas ze swoimi rówieśnikami, dlatego doskonałym wyborem będzie zimowisko w kraju lub za granicą. Na obozach najmłodsi będą mogli szaleć na śniegu, doskonalić umiejętności w sportowych dyscyplinach tj. jazda na nartach czy snowboard. W zależności od preferencji i wieku dzieci można wybrać obozy sportowe lub obozy tematyczne. Dużą popularnością cieszy się obóz snowboardowy oraz obóz narciarski, dopasowany do umiejętności młodzieży. Można wybrać doskonalenie jazdy lub naukę zupełnie od podstaw.

Na co zwracać uwagę, wybierając obozy zimowe dla dzieci?

Oferta obozów zimowych 2023 jest szeroka, ale wybierając obóz dla swoje pociechy, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Ważny jest organizator np. Olosport, który powinien mieć doświadczenie w organizacji wypoczynku dla dzieci, musi podlegać pod kuratorium oświaty. Opiekunowie powinni mieć odpowiednie wykształcenie, muszą to być osoby wiarygodne, odpowiedzialne, lubiące kontakt z dziećmi, umiejące nawiązać z nimi kontakt. Oczywiście bardzo ważną kwestą jest bezpieczeństwo, zarówno w czasie dojazdu, jak i samego zimowiska. Warto również zwrócić uwagę na wyżywienie, a także dodatkowe atrakcje, dzięki którym dzieci nie będą się nudzić. Dom wczasowy, w którym będą zakwaterowani uczestnicy obozu, powinien spełniać określone wymogi, ważne, aby miał komfortowe, dobrze wyposażone pokoje. Plusem będzie basen czy siłownia na terenie ośrodka, które zapewnią rozrywkę w czasie niepogody. Na zimowych obozach często organizowane są kuligi, ogniska, zwiedzanie najbliższej okolicy, różnego typu zawody i zajęcia taneczne czy plastyczne. Dzieci powinny być przydzielone do grup, uwzględnianych wiek uczestnika, dzięki temu będą dobrze czuły się w swoim towarzystwie.

Wyjazdy rodzinne na narty – Włochy zapraszają

A może czas ferii spędzić rodzinnie? To doskonały pomysł, pozwalający na wspólne spędzenie czasu i zacieśnienie więzi rodzinnych. We Włoszech, w górskich ośrodku jest wszystko, czego potrzebują miłośnicy jazdy na nartach. Długie, zadbane trasy narciarskie, wyciągi, doświadczenie instruktorzy, a także doskonałe połączenia komunikacyjne z sąsiednimi regionami. W takich warunkach każdy znajdzie coś dla siebie. Organizowane są również szkolenie narciarskie dla dzieci. Włochy dzięki zróżnicowanym szlakom nadają się do tego znakomicie. Przed rezerwacją warto sprawdzić, w jakich terminach dzieci i młodzież będą miały ferie. W innym terminie odpoczywa województwo dolnośląskie, w innym małopolskie czy kujawsko-pomorskie. Wyjazdy rodzinne na narty? Włochy to idealne miejsce, warto sprawdzić ciekawą ofertę.

Ferie warto spędzić aktywnie, z rówieśnikami lub rodziną. Warto wybrać ciekawą ofertę, wykorzystać zimową aurę i wrócić do zadowolonym, gotowym na kolejne wyzwania.

materiał zewnętrzny