Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to ogromny kraj, w którym każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Zobaczyć tam można zabytkowe budowle, wspaniałe krajobrazy i najważniejsze punkty na mapie światowej kinematografii. Wakacje w USA to ogromne możliwości i różnorodne atrakcje. Ciężko jest jednak zwiedzić cały kraj podczas jednego wyjazdu. Jak zatem zacząć planowanie wycieczki do USA?

Zacznijmy od ustalenia, jaki sposób spędzania czasu nas interesuje. Warto wybrać jeden rejon, który odwiedzimy, a pozostałe zostawić na kolejny wyjazd. Dobrym pomysłem jest też wypisanie tego, co koniecznie chcemy zobaczyć i sprawdzenie, co jeszcze jest w pobliżu.

Najpiękniejsze miejsca USA

Ze względu na rozmiar kraju i ogromną ilość atrakcji, warto wybrać jeden rejon na jedną wycieczkę. Zachodnie wybrzeże obfituje w piękne, piaszczyste plaże, na których można się zrelaksować i zachwycić widokami. Nie brakuje tu też miejsc do aktywnego zwiedzania. Najwięcej turystów odwiedza takie rejony, jak:

  • Dolina Śmierci – najgorętsza na świecie depresja położona na pustyni Mojave,
  • Park Narodowy Yosemite – na jego ogromnym terenie zobaczyć można wiele wspaniałych miejsc.
  • góry Sierra Nevada – położone w północnej Kalifornii, na ich terenie znajduje się najstarsze jezioro w Stanach Zjednoczonych – Mono Lake.

Parki Narodowe to miejsca, w których znajdziemy mnóstwo gatunków roślin i zwierząt w warunkach niemal wolnych od ingerencji człowieka. To piękne miejsca, ale trzeba w nich uważać, bo można spotkać niedźwiedzie grizzly i inne niebezpieczne zwierzęta.

Jedziemy na wschód

Zachodnia Ameryka to ogromna ilość pięknych terenów, ale to nie wszystko, co oferuje ten kraj. Jadąc w centralne rejony, można zobaczyć Wielki Kanion Kolorado, a na wchodzie wodospad Niagara. To najpopularniejsze punkty na mapie Stanów Zjednoczonych. Warto jednak pamiętać, że na ich terytorium znajdują się też inne kaniony, które warto zobaczyć.

Mnóstwo cudownej przyrody zobaczymy też w rejonie jeziora Michigan. Pamiętajmy jednak o przygotowaniu się do takiej podróży. W części Stanów Zjednoczonych z najwspanialszymi cudami natury panuje przede wszystkim klimat tropikalny. Jest tam gorąco, ale też wilgotno. Ukształtowanie terenu dodatkowo utrudnia piesze wycieczki, dlatego trzeba mieć ze sobą odpowiednią odzież i obuwie. Jadąc w tereny, na których możemy spotkać zwierzęta, dobrze jest mieć odzież ochronną.

Będąc turystą preferującym klimat górski najlepiej jechać na Górę Rushmore lub na Grand Canyon.

USA – wycieczka po miastach

Ameryka ma do zaoferowania nie tylko przyrodę. Miasta w tym kraju to mieszanka różnych kultur. Amerykanie są wyznawcami różnych religii i przedstawicielami różnych nacji. To czyni zwiedzanie ich miast niezwykle ciekawym. Do najpopularniejszych kierunków należą: Chicago, Boston, Manhattan, San Francisco, Las Vegas, Miami, Waszyngton i Nowy Jork.

Każde z tych miast gwarantuje wspaniałą rozrywkę i szansę na zobaczenie budowli znanych na całym świecie, m.in. Statua Wolności, Empire State Building, Pearl Harbor czy Alcatraz. Jadąc w celach turystycznych, pamiętajmy, że każde miasto leży w innej części kraju i nie wszystkie można odwiedzić w czasie krótkiego urlopu.

Stany Zjednoczone Ameryki oczami kinomaniaków

Ruch turystyczny w Los Angeles wzmaga się podczas premier i festiwali filmowych. To tam znajduje się Hollywood, czyli najważniejszy punkt na filmowej mapie świata. Dla szukających nie tylko sław, ale i mocnych wrażeń, idealne będzie Las Vegas – światowa stolica rozrywki.

Tym, którzy chcą poznać USA podczas zorganizowanego wyjazdu, polecamy www.egzotyka.tv. Z takim przewodnikiem można poznać najciekawsze zakątki każdego miejsca na świecie.

materiał zewnętrzny