Wakacje się skończyły, letnia pora także powoli dobiega końca na rzecz jesiennego sezonu. Długie wycieczki odchodzą w zapomnienie, wraca szkoła i obowiązki. Jednak to idealny okres, aby właśnie wybrać się na weekendowy wypad poza miasto. Taki wyjazd na pewno będzie pasować każdemu członkowi rodziny, a ciepła i jesienna pogoda to idealne warunki na wycieczkę. Nie będzie nam doskwierać letni upał, ale nie będzie nam także za zimno na jakiekolwiek aktywności. To doskonała okazja, aby odpocząć bez potrzeby organizowania długich wakacji. Wystarczy nam weekend, aby zregenerować siły i odpocząć. Dobrym pomysłem będzie wybór wyjazdu do Zatoru, gdzie znajduje się Energylandia oraz inne parki rozrywki. Obowiązkowym punktem takiej wycieczki będzie także dobry nocleg. W Zatorze warto zarezerwować go w Western Camp Resort

Dolina Karpia – lokalny folklor i kultura, który urzeknie każdego

Zator to miasto znane również jako stolica Doliny Karpia, czyli regionu, który rozciąga się na obszarze ziemi oświęcimsko-zatorskiej, gdzie miejsce ma hodowla karpia. To dość popularny obszar wśród fanów tej ryby. Zator położony jest w zachodniej części województwa małopolskiego, tak naprawdę niedaleko granicy z województwem śląskim. Dojazd do niego jest wręcz idealny, ponieważ możemy jechać autostradą A4 od strony Katowic oraz od strony Krakowa. Będąc tutaj, trzeba spróbować Karpia Królewskiego, który jest symbolem tego rejonu. Możemy nawet załapać się na coroczne Święto Karpia! Jeśli jednak ominie nas ta uroczystość możemy wybrać się do Ekomuzeum Doliny Karpia, który wbrew nazwie nie jest typowym muzeum. To inicjatywa Stowarzyszenia Doliny Karpia, która jednoczy instytucje i obiekty o atrakcyjnym walorze dla turystów i mieszkańców. Warto odwiedzić te miejsca i poznać okoliczny folklor oraz kulturę.

Nocleg w Western Camp Resort – poczuj się jak na Dzikim Zachodzie!

Planując wycieczkę do Zatoru, trzeba również rozważyć opcje noclegowe. Najlepiej, żeby nocleg był wyjątkowy, ze standardem odpowiadającym cenie oraz położony w dogodnej lokalizacji. Takim miejscem będzie Western Camp Resort! To obiekt, który wystylizowany został na miasteczko westernowe niczym z prawdziwego amerykańskiego filmu. Przebywając w tym miejscu, poczujemy się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie, będziemy mogli zmienić się w kowboi, szeryfów czy Indian. Jeśli chodzi o dojazd do tego miejsca, jest on naprawdę prosty. Możemy dojechać autostradą A4 od strony Krakowa oraz Katowic. Jadąc od strony Katowic, musimy zjechać z autostrady na węźle Balin i kierować się znakami na Oświęcim, Kraków i Wadowice. Natomiast podróżujący od strony Krakowa muszą zjechać na węźle Rudno oraz kierować się znakami na Alwernię i Oświęcim.

Nocleg w Zatorze w Western Camp Resort jest atrakcją samą w sobie. Nietypowe opcje noclegowe przyciągają turystów z całej Polski, a nawet zza granicy! Pierwszą opcją, która może nas zainteresować, są przytulne i urocze domki szeryfa. Domki te charakteryzują się największą prywatnością, ponieważ posiadają prywatną łazienkę. W każdym domku znajdują się niezbędne udogodnienia jak pościel, ręczniki oraz telewizja. Możemy także wybrać nocleg w wozach kowbojskich i poczuć się jak kowboje z Dzikiego Zachodu, którzy pomagają szeryfowi dbać o porządek miasteczka. Oprócz tego mamy także opcje noclegu w najprawdziwszym indiańskim tipi! Goście, którzy wybiorą tę opcje, mają dostęp do sanitariatów, gdzie mogą skorzystać z łazienki, prysznica, umywalki czy suszarki do włosów. Wozy kowbojskie oraz indiańskie tipi wyposażone są również w pościel. Wszystko wykończone jest w najwyższym standardzie! Na terenie całego obiektu mamy dostęp także do bezpłatnego Wi-Fi.

Oprócz noclegu na terenie Western Camp Resort możemy skorzystać z licznych atrakcji. Goście mają dostęp do boisk do siatkówki, piłki nożnej oraz badmintona. Jeśli jednak preferujemy stateczniejszy odpoczynek, to czekać na nas będzie strefa relaksu oraz kino plenerowe. Wieczorem kusząca będzie opcja rozpalenia grilla lub ogniska. Warto także wybrać się do restauracji Bonanza, która serwuje dania z tradycyjnej kuchni polskiej oraz zagraniczne specjały. Wszystko ze świeżych produktów. Western Camp Resort to idealny nocleg w tym rejonie!

Największy Rodzinny Park Rozrywki tylko kilka kroków dalej

Zaletą kompleksu Western Camp Resort jest również to, że jest położony od Energylandii o 1,5 km, czyli 5 minut drogi autem lub 18 minut drogi pieszo. To naprawdę idealna lokalizacja tego obiektu. Jeśli zdecydujemy się na nocleg w tym miejscu to bez wątpienia musimy również wybrać się do Energylandii! To wyjątkowe miejsce, ponieważ dzięki różnorodnej ofercie każda osoba będzie mogła znaleźć atrakcję dla siebie. Nie ważne czy ma parę, paręnaście czy parędziesiąt lat! Może się tu bawić całą rodziną czy paczką znajomych. Znajdziemy tu ekstremalne atrakcje jak Hyperion, Zadrę czy nowość w postaci Abyssusa, ale również atrakcje dla maluchów jak rollercoaster Energuś. To idealne uzupełnienie wyjazdu do Zatoru.

sanitariaty w Western Camp Resort

materiał zewnętrzny