Czy wiesz, że już blisko 70 proc. z nas pozwala sobie na weekendowy wyjazd w celach turystycznych minimum raz w roku? To bardzo dobry znak, ponieważ krótkie wypady są świetnym sposobem na szybkie podładowanie baterii, zwiedzenie tych mniej popularnych zakątków Polski oraz złapanie dystansu od codzienności. Szczególnie atrakcyjną opcją jest zorganizowanie romantycznego weekendu we dwoje, na co coraz chętniej decydują się pary chcące odpocząć od dzieci i pobyć tylko ze sobą. Planujesz już taki wyjazd? W takim razie skorzystaj z naszej rekomendacji i tym razem postaw na termy z noclegiem. Dowiedz się, dlaczego warto.

Odległość przestanie być problemem

Termy kuszą wiele osób, ale ponieważ najlepsze kompleksy basenowe zasilane prawdziwą wodą termalną znajdują się na południu naszego kraju, to wizja wielogodzinnej podróży samochodem może nieco odstraszać. Przestanie to mieć znaczenie w momencie, gdy zdecydujecie się na termy z noclegiem.

Z takiej opcji można skorzystać w Termach BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, jednym z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów w naszej części Europy. Z termami sąsiaduje czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA, bardzo chętnie wybierany właśnie przez pary z uwagi na znakomity komfort oraz atrakcyjne pakiety pobytowe, w tym weekendowe.

Warto podkreślić, że goście Hotelu BUKOVINA mają nieograniczony dostęp do Term BUKOVINA, dlatego mogą korzystać z basenów wtedy, gdy chcą, bez kolejek i sztywnego ustalania sobie planu dnia.

Coś nietypowego

Jest wiele pomysłów na romantyczny weekend we dwoje. Większość z nich to czysta sztampa, czyli coś, co powtarzają wszystkie pary. Tym razem postawcie więc na mniej oczywisty wybór. Termy z noclegiem są znakomitym sposobem nie tylko na to, aby pobyć we dwoje, ale też zrobić coś dobrego dla ciała i umysłu.

Woda termalna jest jednym z najcenniejszych naturalnych dobrodziejstw. Pozyskiwana z głębokich pokładów, ogrzewana płynną magmą, nie zawiera żadnych zanieczyszczeń z działalności człowieka, jest natomiast zasobna we wszystkie kluczowe składniki mineralne. Nieprzypadkowo taką wodę stosuje się do produkcji najlepszych kosmetyków.

Kąpiele w wodzie termalnej mają działanie terapeutyczne i kosmetyczne. Już po kilku godzinach spędzonych w gorącym jacuzzi czy jednym z basenów poczujecie dogłębne nawilżenie skóry oraz zauważycie zniwelowanie różnego rodzaju dermatoz.

Bardzo komfortowe warunki pobytu

Najlepsze baseny termalne można porównać do wielkich centrów SPA. Jeśli zależy Wam na tym, aby podczas krótkiego wyjazdu zasmakować komfortu przez wielkie K, to naprawdę trudno o lepszy wybór. Sam kontakt z wodą termalną jest niezwykle przyjemny. Dodatkowo kompleksy basenowe zasilane taką wodą oferują dostęp do saun czy stref Wellness, w których można skorzystać z licznych zabiegów.

W ofercie strefy Wellness wspomnianego wcześniej kompleksu BUKOVINA znajdują się np. masaże dla dwojga w ramach pakietu Time Together. Dzięki temu możecie cały czas być blisko siebie, a jednocześnie wspólnie korzystać z zabiegów relaksacyjnych i terapeutycznych – szczególnie wtedy, gdy czujecie się spięci i przepracowani.

Relaks, relaks i jeszcze więcej relaksu

Weekend we dwoje przede wszystkim powinien być czasem odpoczynku. Pewnie nie chcecie dużo zwiedzać, a raczej skorzystać z różnego rodzaju zabiegów, zjeść coś dobrego i zresetować głowy. Termy z noclegiem nadają się do tego idealnie.

Woda termalna ma udowodnione właściwości relaksacyjne. Kąpiele w takiej wodzie fantastycznie działają na układ nerwowy, dlatego są rekomendowane osobom zestresowanym i chronicznie zmęczonym. Badania wykazały też, że woda termalna ma właściwości antydepresyjne, a to dostateczna rekomendacja, aby tak wyczekany weekend spędzić właśnie w termach.

Fantastyczne okoliczności przyrody

Weekendowy wypad nie daje dużego pola do popisu w zakresie poznawania okolicy, natomiast to nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać pięknie położone miejsce. Polecamy właśnie Bukowinę Tatrzańską, czyli niewielką wieś znajdującą się w odległości kilkunastu minut jazdy samochodem od Zakopanego.

Cały kompleks BUKOVINA jest otoczony lasami reglowymi i roztacza się z niego zachwycający widok na Tatry, którym możecie się napawać z okna Waszego pokoju, jedząc romantyczną kolację w restauracji serwującej specjały kuchni góralskiej w nowoczesnym wydaniu czy ładując baterie w basenach termalnych.

Potrzebujecie więcej powodów, aby na romantyczny weekend we dwoje wybrać się właśnie do kompleksu termalnego? Znajdziecie je w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/termy-z-noclegiem-to-zawsze-dobry-pomysl.

materiał zewnęrzny