Energylandia to tematyczny Park Rozrywki, który już od ponad 7 lat zachwyca nas swoimi atrakcjami. Na 43 hektarach znajdziemy ponad 100 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym karuzele, kilkanaście kolejek górskich, a także sklepiki, bary i restauracje. Każdego roku władze Energylandii robią wszystko, aby zaskoczyć nie tylko nowych Gości, ale także tych, którzy odwiedzają Park regularnie. To właśnie dlatego otwierane są kolejne Strefy tematyczne. Nie inaczej będzie w 2022 roku. Jakie nowości czekają nas w Energylandii w najbliższym letnim sezonie?

Sweet Valley – siódma strefa Energylandii

W ostatnich latach wyobraźnią gości Energylandii zawładnęły dwie wyjątkowe strefy tematyczne. Mowa oczywiście o Smoczym Grodzie i Aqualantis, które niemal natychmiast przypadły do gustu poszukiwaczom mocnych wrażeń w każdym wieku. W 2022 roku władze parku postanowiły zrobić ukłon w stronę najmłodszych oraz rodzin z dziećmi. Najnowsza siódma strefa Energylandii przeniesie nas do słodkiej krainy Sweet Valley. Któż z nas nie marzył w dzieciństwie, aby znaleźć się we wiosce zbudowanej z lizaków, ciasteczek, czekolady i waty cukrowej?

Budowę nowej Strefy Park ogłosił pod koniec października 2021 roku. Jak udało nam się ustalić, na czterech hektarach, powstanie aż 10 wyjątkowych atrakcji, restauracje, sklepiki, jak również dziedzińce, skwerki czy urocze domki. Ostatnim etapem inwestycji będzie budowa teatru Sweet Village Town Hall Theatre, który jednorazowo będzie mógł pomieścić nawet tysiąc osób.

Słodkie roller-coastery

Dla wielu odwiedzających najważniejszymi atrakcjami każdej strefy są rollercoastery. Także w słodkiej krainie Sweet Valley ich nie zabraknie. Na śmiałków czekać będą dwie familijne kolejki, które wywołują uśmiech na twarzach Gości w każdym wieku. Honey Harbour to doskonały wybór dla rodzin z najmłodszymi dziećmi. Trasa tej atrakcji to 254 metry, a przejazd jest ubogacony licznymi zakrętami i zwrotami. Kolejka rozpędza się do 45 km/h i jej trasę można porównać do Energusia ŚmiejŻelki. Słodka tematyzacja zachwyci wszystkich łasuchów!

Największym rollercoasterem nowej Strefy będzie kolejka o słodko brzmiącej nazwie – Choco Chip Creek. Planowana długość trasy to aż 1200 metrów, podczas której wagoniki rozpędzą się do nawet 55 km/h. Tym razem zostaniemy zabrani w podróż do krainy apetycznych wypieków, ciastek i babeczek. Co ważne, jednorazowo do kolejki mogą wsiąść nawet 32 osoby.

Idealne atrakcje na familijny wyjazd

To oczywiście nie koniec wyjątkowych atrakcji, które czekają na Gości Energylandii w 2022 roku. Sweet Swing to wyjątkowa karuzela, jakiej w Energylandii jeszcze nie było – osiem podniebnych balonów pozwolić nam zbliżyć się do cukrowych chmur. Każdym z ośmiu balonów będzie można indywidualnie sterować, dzięki czemu zabawa będzie jeszcze rozkoszniejsza. W nowej strefie nie zabraknie także Tea and Treats, czyli zakręconych filiżanek, znanych doskonale każdemu amatorowi parków rozrywki na całym świecie. Wszystko oczywiście w słodkiej atmosferze i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Sweet Valley to wyjątkowe miejsce, które przeniesie nas do słodkiej krainy, znanej nam wcześniej tylko z kreskówek. Liczne sklepiki, restauracje i cukiernie sprawią, że poczujemy się jak w innym, niezwykle apetycznym świecie. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na rodzinny wyjazd w najbliższe wakacje, Energylandia będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę, który zachwyci zarówno dorosłych i nastoletnich poszukiwaczy przygód, jak i młodsze dzieci, których wyobraźnia jest nieskończona. Pamiętajmy, że zgodnie z niedawną nowelizacją ustawy, Polski Bon Turystyczny możemy wykorzystać aż do końca września 2022 roku. Jeśli nadal z niego nie skorzystaliśmy – Energylandia będzie do tego doskonałym miejscem.

materiał zewnętrzny