Obóz w Bułgarii to przygoda, którą powinien przeżyć każdy nastolatek. Słoneczne plaże, ciepłe morze i najlepsze kluby w Europie. Jednak ten kraj to nie tylko imprezowe destynacje. Warto wybrać wyjazd, który pozwoli także poznać zabytki i zapewni dodatkowe atrakcje. Sprawdzamy, gdzie pojechać na obóz w Bułgarii.

Nastolatkowie coraz częściej wybierają obozy zagraniczne. W dzieciństwie większość z nas zdążyła poznać wszystkie zakamarki Polski. Bułgaria stanowi ważny punkt do odwiedzenia na mapie świata. Co prawda, dużą część wyjazdu spędza się tam na imprezowaniu, jednak dla wielu młodych osób jest to ulubiona rozrywka. Jeśli szukasz miejsca na imprezowy obóz, to ten kraj będzie doskonałym wyborem. 

Obóz do Bułgarii – dokąd pojechać?

Najbardziej popularne miejsca, gdzie organizuje się obozy młodzieżowe to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Pierwsza opcja będzie lepsza dla osób lubiących plażowanie, spacery w słońcu i przebywanie w otoczeniu natury. Również można tam oddać się imprezowaniu, ale jest zdecydowanie spokojniej niż w Słonecznym Brzegu. 

Będąc w Złotych Piaskach warto wybrać się na wycieczkę do położonej niedaleko Warny – historycznego miasta, w którym zmarł jeden z polskich królów, Władysław Warneńczyk.

Słoneczny Brzeg to destynacja typowo imprezowa. Jadąc na zorganizowany obóz, dostaniesz rekomendacje dotyczące najlepszych klubów. Bułgarskie imprezy są na dużo wyższym poziomie niż w Polsce. W pakiecie wschody słońca oglądane na plaży ze znajomymi lub wakacyjną miłością. 

Przynajmniej jeden dzień warto poświęcić na wycieczkę do pobliskiego Nessebaru, gdzie zobaczysz średniowieczną cerkiew i wczesnochrześcijańskie świątynie. Warte uwagi są również przepiękne widoki, ponieważ miasto leży na skalistym wybrzeżu.

Najbardziej polecane kolonie do Bułgarii

Na pierwszy wyjazd do Bułgarii warto udać się ze zorganizowaną grupą. Rezydenci są obeznani z miejscowymi zasadami i zwyczajami. Polecą najlepsze kluby, restauracje i inne atrakcje. Podpowiedzą również, jakich dzielnic czy sytuacji unikać. Ze względu na mocno turystyczny charakter nadmorskich miejscowości czasem można trafić tam na oszustów.

Na obóz w Bułgarii warto wybrać się z biurem podróży KochamWakacje

Przedsiębiorstwo organizuje wyjazdy do Złotych Piasków i Słonecznego Brzegu od 20 lat. Nie znajdziesz bardziej obeznanej z tamtejszą okolicą kadry. Ich wyjazdy nie opierają się na samym imprezowaniu. Każdy dzień wypełniony jest aktywnościami i przygodami, które zostają w pamięci na długo. Oczywiście, osoby zbyt zmęczone po nocnej imprezie nie muszą brać w nich udziału. 

Obóz młodzieżowy w Bułgarii – jakie atrakcje oferuje?

Planując zagraniczny wyjazd zazwyczaj chcemy trochę pozwiedzać. W praktyce wychodzi to różnie, zwłaszcza w imprezowych miejscowościach. Warto znaleźć choćby dwa dni na eksplorowanie, ponieważ Bułgaria ma do zaoferowania dużo więcej niż najlepsze kluby w Europie.

Organizatorzy wiedzą, w jakim celu młodzież przyjeżdża do Złotych Piasków czy Słonecznego Brzegu. Dlatego większość wycieczek w programie jest fakultatywna, czyli przeznaczona dla chętnych. Wśród nich można znaleźć wyprawę na safari jeepami, wizyty w największych aquaparkach czy wyjazdy do historycznych miast.

W hotelu lub na plaży również przewidziane są codzienne atrakcje. Najwięcej zabawy sprawia święto holi, czyli walka na kolorowe proszki. Po niej wszyscy wyglądają niczym uczestnicy festiwalu. Chętni mogą brać udział w basenowych zajęciach lub wybrać się na spacer po okolicy. Jeśli szukasz obozu na luzie, Bułgaria na pewno spełni twoje oczekiwania. 

materiał zewnętrzny