Każdy ze stanów Ameryki Północnej jest na swój sposób wyjątkowy i niepowtarzalny, i każdy z nich zdecydowanie wart jest zobaczenia. Jednak jedną z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych w okresie letnim jest stan Floryda, który kojarzony jest z typowo turystycznym wypoczynkiem, szczególnie pod względem największych miast tego stanu. Jakie atrakcje są obowiązkowe dla odwiedzających Florydę turystów, i gdzie warto spędzić wakacje na Florydzie, by dobrze się bawić? Oto kilka przydatnych wskazówek na czas pobytu!

Floryda – najbardziej słoneczny stan USA?

Floryda to jeden z najbardziej rozpoznawalnych stanów w całej Ameryce Północnej, głównie za sprawą gorącego klimatu i świetnych warunków do wypoczynku, Floryda bowiem znajduje się na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych, granicząc z Alabamą i Georgią. Jest to jeden z najbardziej zaludnionych stanów, gdzie ludzie nie tylko chętnie się osiadają, ale również przyjeżdżają turystycznie. Wakacje na Florydzie to jedna z najczęściej wybieranych opcji przez turystów przybywających do Stanów Zjednoczonych, głównie za sprawą ciepłego, wręcz tropikalnego klimatu, oraz licznych atrakcji umilających pobyt.

Floryda jest w większości położona na wielkim półwyspie pomiędzy Zatoką Meksykańską, Oceanem Atlantyckim i Cieśniną Florydzką, co czyni ją atrakcyjną pod względem wypoczynku – jest tutaj mnóstwo kurortów turystycznych do których co roku tłumnie przyjeżdża miliony turystów. Jednocześnie najpopularniejszym miastem w tym stanie jest Miami, miasto znane z nocnego życia i najbardziej luksusowych kurortów wakacyjnych, do których przybywają również celebryci z całej Ameryki, ale i świata. Miasto to cechuje się wyjątkowym, kubańskim klimatem – znajduje się tu spora dzielnica kubańczyków, co również ma wpływ na lokalne bary, restauracje i ogólną gastronomię. Urlop na Florydzie to doskonały pomysł, jeżeli zależy nam na dostępie do pięknych plaż, ale również licznych rozrywek – tych bowiem tutaj nie brakuje!

Atrakcje na Florydzie – gdzie warto się wybrać?

Urlop na Florydzie na pewno nie będzie nudny, znajduje się tu mnóstwo atrakcji które obowiązkowo trzeba odwiedzić w trakcie pobytu! Pierwszym i najważniejszym punktem zdecydowanie jest Walt Disney World Resort – słynny park rozrywki bazujący na produkcjach bajek Disneya, w którym znajdują się karuzele, kolejki i inne atrakcje typowe dla parku zabaw, jak również można spotkać postaci z bajek Disneya, które robią ogromne wrażenie dzięki dużemu podobieństwu do bohaterów produkcji. Doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, jak również dla par które chcą spędzić przyjemnie czas i skorzystać z licznych punktów rozrywki na terenie parku.

Kolejnym miejscem jest studio Universal Orlando Resort, które również jest parkiem rozrywki o tematyce filmowej – w środku zorganizowano tematyczne prezentacje, eksponaty i rozrywki dla najmłodszych i dorosłych. Można tam zobaczyć np. interaktywne prezentacje z filmu Harry’ego Pottera, a cały resort pełny jest budynków odwzorowanych z filmów, co na pewno robi wrażenie! Podobnie jak w przypadku Disney World, znajdują się tu kolejki, karuzele i wszystko, co potrzebne jest do świetnej zabawy w parku rozrywki! Dla miłośników literatury też się coś znajdzie – obowiązkowo trzeba odwiedzić Dom Ernesta Hemingway, w którym zorganizowane jest muzeum poświęcone jego życiu i twórczości. W środku znajduje się mnóstwo eksponatów i pamiątek z jego życia, a specjalnie organizowane wycieczki po jego domu pozwalają dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym pisarzu. Wakacje na Florydzie niekoniecznie muszą polegać na leżeniu i opalaniu się na plaży – jest to oczywiście jedna z opcji, jednak ogrom miejsc które po prostu trzeba zobaczyć sprawia, że cały pobyt z pewnością będzie bardzo aktywny!

Plaże na Florydzie – które są najlepsze?

Słoneczna Floryda to również doskonałe miejsce do leniwego wypoczynku na plażach, które uznawane są za jedne z piękniejszych w całych Stanach Zjednoczonych. Można tutaj nurkować, surfować na ogromnych falach lub zwyczajnie wylegiwać się w pełnym słońcu. Pierwszą propozycją jest plaża Pensacola, znajdująca się na wyspie Santa Rosa w północnej części Florydy. To prawie 52 mile piaszczystego wybrzeża na których również znajdują się efektowne wydmy. To właśnie tu warto przybyć, jeżeli marzy nam się windsurfing.

Warto również zajrzeć na Cocoa Beach czyli „Kakaową Plażę”, która nazywana jest jedną z najbardziej zatłoczonych na całej Florydzie. Piasek na tej plaży nie jest śnieżnobiały tak jak na pozostałych, stąd też jej charakterystyczna nazwa. Jest to świetne miejsce do wypoczynku z całą rodziną, plaża ta jest spokojna i bardzo duża, dzięki czemu można się tam świetnie bawić i wypoczywać.

Jednak zdecydowanie nie można odpuścić również plaży Panama City, jaką znać możemy z wielu kadrów filmowych. Słynąca ze śnieżnobiałego piasku i krystalicznie czystej, lazurowej wody doskonale pokazuje charakterystyczny urok Florydy. Położona jest nad Zatoką Meksykańską w północno-zachodniej części półwyspu florydzkiego. Panama City Beach to ponad 27 mil idealnej plaży. Piękno tej plaży również przyciąga tłumy turystów, dlatego na spokój i ciszę nie warto tu liczyć – jest tu jednak mnóstwo punktów usługowych, sklepów i restauracji, które umilają czas i pozwalają cieszyć się wakacjami. Wczasy na Florydzie to mnóstwo atrakcji, ale i piękne plaże – ten amerykański stan jest z nich głównie znany!

Loty na Florydę – jak szukać najtańszych ofert?

Obecnie żadna linia lotnicza świadcząca usługi w Polsce nie oferuje bezpośrednich lotów na Florydę, stąd też konieczność podróży z przesiadką. Niemniej jednak większość lotnisk w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie czy Katowicach oferuje pośrednie loty, z których można często skorzystać w bardzo atrakcyjnych cenach. Ceny biletów za podróż w obie strony waha się od 3000 do 4000 tysięcy złotych. Można dla przykładu wybrać połączenie z Polski do Miami z jedną przesiadką we Frankfurcie lub Zurychu. Najlepiej wybrać lot który zakończy się na lotnisku w Orlando, choć jest to zależne głównie od miejsca docelowego do którego podróżujemy. Przygotować się jednak należy na co najmniej kilkunastogodzinną podróż, a przesiadka w danym mieście może oznaczać jeszcze kilka dodatkowych godzin oczekiwania na lotnisku. Jeżeli  chodzi o szukanie biletów, dobrze jest robić to z dużym wyprzedzeniem – wtedy mamy szansę na znalezienie najatrakcyjniejszych ofert z dobrymi miejscami w samolocie, jak również w terminach które najbardziej nam odpowiadają.

Wycieczki all inclusive na Florydę – czy to się opłaca?

Wakacje na Florydzie można zorganizować samodzielnie, i wiele osób decyduje się na tą opcję. Trzeba jednak mieć spore doświadczenie w podróżach i ogólną dobrą orientację w terenie, w przeciwnym razie możemy zgubić się i narobić sobie problemów. Dla osób które chciałyby zadbać o swój komfort, doskonale może nadać się opcja wycieczek all inclusive na Florydę, które obecnie są często organizowane przez biura podróży w Polsce. Plan zwiedzania największych atrakcji jest ściśle zaplanowany przez biuro, dzięki czemu nie trzeba się obawiać, że cokolwiek nas ominie w trakcie podróży. Należy jednak wspomnieć, ze ostateczny koszt takiej wycieczki jest o wiele wyższy, jako że doliczyć trzeba również wynagrodzenie dla biura podróży które odpowiedzialne jest za wycieczkę. Wczasy na Florydzie całościowo mogą kosztować nas nawet kilkanaście tysięcy złotych, dlatego taka opcja jest polecana dla osób, które chciałyby polegać na specjalistach w trakcie zwiedzania, i niekoniecznie czują się dobrze, samodzielnie podróżując po nieznanych i zatłoczonych terenach.

Samodzielny wyjazd na Florydę – jak zorganizować?

Pierwszym i podstawowym krokiem jaki trzeba podjąć, planując wczasy na Florydzie jest zadbanie o posiadanie odpowiednich dokumentów, w tym wizy turystycznej udzielanej przez Konsulat Stanów Zjednoczonych w Polsce. Należy również zgromadzić niezbędne środki pieniężne na wyjazd w obowiązującej tam walucie. Następnie znaleźć trzeba odpowiadający nam termin wylotu do Stanów i powrotu do Polski, pokrywającego się z naszym urlopem. Wtedy można już szukać miejsca noclegowego, ponieważ jest to z zasady bardzo łatwe, biorąc pod uwagę zainteresowanie turystów i ilość ośrodków noclegowych i hoteli do dyspozycji przyjezdnych. Można do tego używać stron internetowych pośredniczących między hotelami i turystami, dzięki czemu poszukiwania będą znacznie skuteczniejsze i prostsze. Organizacja wyjazdu wcale nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać!

materiał zewnętrzny