Kraków zachwyca swoją różnorodnością. Nie bez przyczyny jest jednym z najczęściej odwiedzanych polskich miast.  Kraków to miasto, w którym każdy – zarówno wielbiciel historii jak i nowoczesności – znajdzie coś dla siebie.

Przechadzając się uliczkami Krakowa co rusz można spotykałam coś godnego uwagi – a to muzeum, a to zabytkowa kamienica czy też kościół. Niezależnie od tego, co szczególnie przyciąga Twoją uwagę, jedno jest pewne – bez wątpienia znajdziesz takie miejsce właśnie w Krakowie. To miasto – magnez, które przyciąga historycznym urokiem, a zatrzymuje niepowtarzalną atmosferą.

Tego w Krakowie nie można przegapić

Są w Krakowie miejsca, do których trzeba pójść. Nie można liczyć na łut szczęścia, że być może będziesz przypadkowo obok nich przechodzić i wtedy je zobaczysz. Są to miejsca, które muszą być docelowym punktem wycieczki.

  1.  Wawel – to miejsce było świadkiem wielu ważnych dla losów kraju i świata wydarzeń. Stanowi symbol Krakowa i jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki.
  2. Rynek – w tym miejscu można znaleźć wiele ciekawych zabytków. Począwszy od Kościoła Mariackiego (z zabytkowym ołtarzem Wita Stwosza) przez Sukiennice aż po udostępnione od jakiegoś czasu podziemia rynku.
  3. Kazimierz – to zabytkowa dzielnica, niegdyś zamieszkała przez Żydów. Można tam znaleźć zdewastowane cmentarze żydowskie i synagogi, ale również muzea opowiadające historię tego miejsca

Te trzy miejsca to pewnego rodzaju symbole Krakowa, które jednoznacznie kojarzą się z tym miejscem. Warto jednak zwrócić uwagę, że oprócz nich istnieje wiele miejsc, które warto zobaczyć w tym mieście.

Niepowtarzalny klimat

W Krakowie bardzo płynnie przechodzi się od historii i tradycji do nowoczesności. Widać to zarówno w otaczającej architekturze jak i ofercie kulturalnej.

Bulwary Wiślane to jedno z najbardziej urokliwych miejsc do spacerowania. Stamtąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto. Wchodząc z nich w magiczne uliczki obok stylowych kamienic i co rusz spotykanych zabytków można się natknąć na niezwykle interesujące murale.

Nie da się jednak ukryć, że podczas zwiedzania czy też spacerowania przychodzi czas, żeby coś… zjeść! Na Kazimierzu można się posilić najlepszymi zapiekankami w mieście. To miejsce słynie z tego przysmaku, warto więc samemu się przekonać, czy ta opinia jest zasłużona. W Krakowie można znaleźć wiele cukierni z łakociami wyprodukowanymi wyłącznie z naturalnych składników. Dla tych, którym marzy się posiłek z widokiem idealną propozycją będą restauracje, z których okien rozciąga się panorama całego miasta. Wbrew pozorom – wcale nie trzeba wydać dużo, aby skorzystać z takiej możliwości!

Nie należy zapominać, że nieopodal Krakowa znajduje się kilka niezwykle atrakcyjnych miejsc. Są to m.in. kopalnia soli w Wieliczce oraz słynna Rydlówka, czyli miejsce gdzie odbyło się “Wesele Wyspiańskiego”.

Noclegi Kraków – Nasz apartament

Noclegi Kraków – Nasz apartament

Kilka dni w Krakowie – gdzie znaleźć noclegi?

Jeśli przyjedziesz do Krakowa na jeden dzień, to zobaczysz wyłącznie najważniejsze miejsca. Czy to pozwoli Ci poznać atmosferę tego miasta? Czy dzięki temu zrozumiesz, na czym polega tak ogromna popularność? Prawdopodobnie – nie. Zdecydowanie lepiej wybrać się tutaj na kilka dni i spokojnie “chłonąć” Kraków. Już nie mówiąc o możliwości poznania miasta nieco późniejszą porą.

Kilkudniowy wyjazd wiąże się z pewną niezwykle istotną kwestią, a mianowicie koniecznością znalezienia noclegów w Krakowie. Nie będzie to trudne (jako miasto turystyczne Kraków posiada bardzo bogatą ofertę noclegów) nie mniej jednak trzeba znaleźć takie miejsce, które będzie spełniało Twoje oczekiwania w tej kwestii. W moim przypadku najlepiej sprawdziła się w tej kwestii strona noclegi.pl – dzięki filtrom na stronie wstawiłam wszystkie istotne dla mnie kwestie (począwszy od ceny aż po ciekawe miejsca w okolicy) i bez trudu znalazłam idealny hotel. Na stronie wpisujesz datę, kiedy przyjeżdżasz i kiedy chcesz wyjechać – w ten sposób wyświetlą Ci się wyłącznie dostępne w tym terminie noclegi w Krakowie.

Jeśli chcesz dokładnie i wielowymiarowo poznać Kraków to zdecydowanie wybierz się tu na kilka dni.

Dlaczego warto przyjechać do Krakowa?

Popularność Krakowa to nie jest mit przekazywany przez kolejne osoby. To opinia wielu niezależnych od siebie osób. Jest to miasto pełne wyjątkowego klimatu, pięknych zabytków, pysznego jedzenia i bogatego nocnego życia. Kraków jest miejscem dla każdego ze względu na różnorodność proponowanych atrakcji. Jest wspaniałym przykładem na to, że nie trzeba wyjeżdżać daleko za granicę, aby przebywać w wyjątkowych miejscach.

 

materiał zewnętrzny