Nie od dziś wiadomym jest, jak ważne jest odpowiednie obuwie przy wyprawach górskich. Na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? Na pewno na wygodę, funkcjonalność, rozmiar, jakość, wytrzymałość oraz cenę. Buty Lowa spełniają te kryteria.

Buty męskie LOWA Explorer Mid GTX

But, który sam producent opisuje jako “gotowy na niemal każdą pogodę, którą może nam zgotować natura i niemal każdą górską przygodę, którą zaplanujemy”. Lekki but (1160 g), nad kostkę, który wykonany jest ze skóry oraz wyposażony w takie elementy jak amortyzującą śródpodeszwę LOWA DynaPU® +, podeszwę VIBRAM® ROCK TRAC® EVO, membreanę GORE-TEX, która zapewni butą nieprzemaklaność oraz otok z poliuretanu TPU służący do ochrony czubka i pięty butów. Oprócz jakości, funkcjonalności oraz wytrzymałości, model ten jest dostępny w przystępnej cenie.

Buty LOWA Renegade GTX mid

Kultowy model butów od firmy Lowa, który nieprzerwanie jest produkowany od 1997 roku. Jest to idealna para do pieszych wycieczek, prostych górskich wspinaczek oraz na wymagające tereny miejskie- sprawdzi się w każdych okolicznościach. Model określany jest jako wielofunkcyjny, z doskonałą przyczepnością, a jednocześnie lekki i wygodny. Wyposażony w cholewkę wykonaną z wysokiej jakości skóry nabukowej, podeszwa Vibram® Evo oraz MONOWRAP®, membranę Gore-Tex® oraz wiele innych.

Buty LOWA Cadin GTX Mid

Jest to model najdroższy względem wcześniej wymienionych modeli. Natomiast jego cena jest adekwatna do jakości. Buty stworzone są dla alpinistów, którzy nie boją się wyzwań. Ten model poradzi sobie nawet w najgorszych warunkach oraz na najbardziej stromych podejściach. Model jest wytrzymały, cholewka wykonana jest z elastycznej, wytrzymałej skóry zamszowej, posiada solidny otok z PU w obszarze palców i pięty. Podeszwa, która pozwala na użycie półautomatycznych raków, połączona z cholewką, która daje sporą swobodę ruchów oraz chroni przed urazami.

Czy istnieje jeden idealny model butów dla wszystkich? Oczywiście, że nie, każdy z nas ma swoje preferencje i potrzeby, którymi powinien kierować się przy wyborze butów.

materiał zewnętrzny