Marka DJI od lat cieszy się uznaniem wśród użytkowników dronów. W portfolio znajdziemy wiele ciekawych modeli, jednak Avata zdaje się wyróżniać. Poznaj najważniejsze cechy tego modelu i przekonaj się, czy jest to dla Ciebie odpowiednia propozycja.
Sportowy DJI Avata
Avata często bywa określana jako dron sportowy. Dlaczego? Ponieważ rozwija sporą prędkość i jest wyposażona w moduł transmisji HD, gwarantujący wyjątkowo niskie opóźnienie. Do tego należy dołożyć niewielkie wymiary, a co za tym idzie – doskonałą zwrotność. Model ten gwarantuje komfortowe latanie nawet na niewielkich przestrzeniach, pełnych przeszkód. Maksymalna długość jednego lotu to około 18 minut, co jak na dron z tej kategorii jest bardzo przyzwoitym wynikiem. Co ważne, wyposażając się w zestaw DJI Avata Fly More Kit, wydłużysz przyjemność latania dronem.
Doskonała jakość obrazu zawsze i wszędzie
Kamera zamontowana w modelu Avata posiada matrycę CMOS 1/1,7 cala. Natomiast przysłona to f/2.8. Jak przystało na drona tej klasy, możesz nagrywać wideo w jakości 4K. Producent zastosował szereg rozwiązań, mających na celu poprawę jakości obrazu w każdych warunkach. Na pierwszy plan wysuwa się tryb D-Cinelike. Korzystając z trybu, co jest opcjonalne, zachowasz na obrazie maksymalną ilość informacji. Natomiast płynność ujęć, nawet tych wykonywanych przy dużych prędkościach, na ostrych zwrotach i w trudnych warunkach, gwarantują technologie: HorizonSteady i RockSteady 2.0.
Bezpieczeństwo lotu dronem DJI Avata
Wcześniej wspomnieliśmy już co nieco o bezpieczeństwie drona Avata. Warto jednak przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej. Producent wyposażył sprzęt w systemy i urządzenia gwarantujące bezpieczeństwo lotu w każdych warunkach i w każdym znaczeniu tego słowa. Na uwagę zasługują szczególnie następujące rozwiązania:
- żyroskop,
- obudowa śmigieł,
- tryb Turtle,
- system wizyjny
- czujnik ToF,
- funkcja RTH.
Dokładny żyroskop to urządzenie odpowiedzialne za identyfikację przeszkód. Jego zadaniem jest reagowanie na pojawiające się utrudnienia, aby zapobiec wypadkowi. Skuteczność żyroskopu w DJI Avata jest bardzo duża. Natomiast jeśli mimo wszystko dojdzie do zderzenia, możesz być spokojny o drona. Nie ulegnie on uszkodzeniu za sprawą mocnych osłon śmigieł.
Podczas pokonywania trudnej trasy może dojść do przewrócenia drona do góry nogami. Nie oznacza to jednak wcale, że musisz go wtedy odnaleźć i ręcznie postawić we właściwej pozycji. Dron zrobi to samodzielnie, jeśli tylko uruchomisz tryb Turtle.
System wizyjny i czujnik ToF mają za zadanie identyfikować przeszkody znajdujące się pod dronem. Pozwala to latać bardzo nisko bez obaw o kolizję. Natomiast RTH to funkcja zabezpieczająca na wypadek osłabienia sygnału lub wyładowania akumulatora.
DJI Avata Fly More Kit
Chcesz latać dłużej i nie czekać w nieskończoność na naładowanie drona? Jest na to sposób, o którym wspomnieliśmy już wcześniej. Chodzi o zestaw Dji Avata Fly More Kit. W jego skład wchodzą 2 akumulatory i HUB. Dzięki temu rozwiązaniu po wylądowaniu możesz wymienić akumulator i kontynuować zabawę. W międzyczasie rozładowana bateria naładuje się do poziomu umożliwiającego ponowną wymianę.
materiał zewnętrzny