Energylandia to największy i najprawdopodobniej najchętniej odwiedzany park rozrywki w Polsce. Każdy, kto w nim był, zgodzi się chyba również z tym, że jest on zdecydowanie najbardziej ekstremalny. Z sezonu na sezon pojawiają się w nim nie tylko kolejne Strefy pełne znakomitych atrakcji, ale wiele z nich jest również atrakcyjnych dla tych, którzy lubią skok adrenaliny, olbrzymie prędkości i wiatr we włosach…, zwłaszcza gdy pędzą w wagoniku na jednym z olbrzymich roller coasterów!

Można zacząć od nowości, można od atrakcji, które były w Energylandii od samego początku, najlepszym pomysłem będzie jednak to, co na całej Polsce zrobiło największe wrażenie – mowa oczywiście o Hyperionie. Chociaż jego otwarcie miało miejsce już dwa lata temu, cały czas jest to jedna z najbardziej ekstremalnych atrakcji w polskich parkach rozrywki.

największy park rozrywki

Wiele osób na niego czekało, równie wiele odwiedza go regularnie i nie omija podczas kolejnych wizyt w Energylandii – w końcu to najwyższy i najszybszy Mega Coaster w całej Europie! Powstałe we współpracy z firmą Intamin – specjalistami od atrakcji ekstremalnych, którzy pracują przy tych, które znajdziemy w największych parkach rozrywki na całym świecie.

Sam Hyperion to 77 m wysokości, ponad 80 m spadek, prędkość sięgająca 142 km/h, tunel, efekty wodne, efekty grawitacyjne, obrotowe nachylenia toru i wiele, wiele więcej.

Nie jesteś przekonany? Kliknij poniższy film, by zobaczyć, jak wiele Cię omija!

Link do filmu na YT – https://www.youtube.com/watch?v=j6T-HY1GnNM

Strefa Ekstremalna – miejsce dla naprawdę żądnych wrażeń

Hyperion działa w ramach Strefy Ekstremalnej – tej, gdzie emocji naprawdę nie brakuje. W sumie znajdziecie tu aż 10 atrakcji, które sprawią, że Wasze serca zabiją szybciej, i to znacznie. Space Booster, Space Gun, Aztec Swing, Tsunami Drop czy Mayan – to tylko kilka z nich. Pamiętajcie, że w ramach biletu do Energylandii, możecie spędzić w niej cały dzień i korzystać ze wszystkich atrakcji. Oznacza to, że jeżeli tylko będziecie mieli taką ochotę, w ciągu jednej wizyty możecie skorzystać ze wszystkich ekstremalnych atrakcji Parku – jeżeli lubicie emocje, koniecznie musicie wypróbować tę opcję!

Bezpieczeństwo to podstawa!

Obecnie ma to podwójne znacznie. Same ekstremalne atrakcje to miejsca, gdzie prędkości często przekraczają 100 km/h, występują liczne zwroty czy przeciążenia – są one jednak naprawdę bezpieczne dla korzystających z nich osób. Dodatkowo Park przygotowany jest na to, by zapewnić bezpieczeństwo swoim Gościom oraz pracownikom również w momencie, gdy mamy problem z koronawirusem. Setki stacji do dezynfekcji rąk, kamery termowizyjne, odpowiednie środki ochrony dla pracowników, częste dezynfekcje najczęściej używanych powierzchni oraz codzienne dezynfekcje całego Parku – to tylko fragment tego, co przygotowała dla nas Energylandia, miejsce, gdzie możecie czuć się naprawdę bezpiecznie.

Ekstremalne atrakcje w innych strefach Parku

Ekstremalne atrakcje to jednak nie tylko domena Strefy Ekstremalnej. W innych też uda Wam się znaleźć miejsca, gdzie poczujecie zastrzyk adrenaliny. Idealnym przykładem jest Zadra, ubiegłoroczna nowość Parku, która została zbudowana w ramach Smoczego Grodu – nowej Strefy, nawiązującej swoim klimatem do średniowiecza oraz smoków.

Chociaż atrakcje Smoczego Grodu w dużej mierze przeznaczone są dla młodszych gości Parku, niech Was to nie zmyli. Zadra to największy i najszybszy wooden roller coaster na świecie! Został zbudowany z drewna oraz stali, posiada prawie 64 m wysokości, przy spadku czeka na nas nachylenie wynoszące 90 stopni, a maksymalna prędkość przekroczy 120 km/h! Z racji tego, że to ubiegłoroczna nowość, cały czas wiele osób nie miało okazji jej sprawdzić. Jeżeli i Ty należysz do tej grupy – nie czekaj i odwiedź Energylandię już w te wakacje. Jeżeli oczekujesz ekstremalnych wrażeń – nie zawiedziesz się!

materiał zewnętrzny