Polski producent, atrakcyjny design i wysoka jakość wykonania. Tak w skrócie można scharakteryzować model hulajnogi elektrycznej Muvike Espada, za którego produkcją stoi polska firma ze Śremu. W poniższym tekście zastanawiamy się, czy wielkopolska hulajnoga jest warta uwagi.

Polski producent, atrakcyjny design i wysoka jakość wykonania. Tak w skrócie można scharakteryzować model hulajnogi elektrycznej Muvike Espada, za którego produkcją stoi polska firma ze Śremu. W poniższym tekście zastanawiamy się, czy wielkopolska hulajnoga jest warta uwagi.

Muvike Espada — czy to ucieleśnienie najważniejszych cech e-hulajnogi?

Masywny — żeby nie powiedzieć majestatyczny — wygląd hulajnogi przykuwa oko każdego przechodnia. Do tego producent zdecydowanie postawił na charakterystyczny design, nie zapominając o parametrach technicznych pojazdu, które pokocha każdy fan tych elektrycznych jednośladów.

Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że Muvike Espada to nie kolejna typowa hulajnoga elektryczna, którą można kupić w popularnych sieciach sklepów z RTV i AGD. Espada to rzemieślnicza jakość, której próżno szukać w supermarketach. Jak podkreśla producent, jednoślad jest największą hulajnogą elektryczną w Polsce spośród tych, które spełniają wszystkie wymogi techniczne użytkowania bez ograniczeń w przestrzeni miejskiej.

Wszechstronność w stylowym wydaniu

Dla niektórych stylowe wzornictwo Espady może być lekko mylące w kwestii zastosowania hulajnogi. Część osób zainteresowanych jednośladem jest przekonana, że to typowo miejska hulajnoga. W końcu lekko vintage-owa estetyka hulajnogi jednoznacznie kojarzy się z wielkomiejskim krajobrazem i beztroskim przemieszczaniu się po wąskich alejkach. Ale nic bardziej mylnego.

Wystarczy spojrzeć na masywne koła z agresywnym bieżnikiem, by zdać sobie sprawę, że ten jednoślad doskonale poradzi sobie w każdych warunkach. Średnica koła przedniego wynosi 26 cali, zaś tylnego 20. Ta przemyślana dysproporcja jest kolejnym elementem, który poprawia estetykę pojazdu.

W hulajnodze zostały zamontowane opony typu fat tyre — to im Espada zawdzięcza doskonałą przyczepność i amortyzację. Niezależnie, czy pokonujemy zimą zaspy, czy też trafiamy na piaszczyste plaże, Espada zapewnia dużą kontrolę jazdy, wolną od wstrząsów i drgań podczas jazdy. To chyba najważniejszy argument, który przemawia za ewentualnym zakupem w przypadku osób, które lubią jazdę spod znaku off-road.

Niespotykana wygoda

Terenowa specyfika hulajnogi przekłada się na komfort nie tylko podczas podróży przez wymagające bezdroża. Wymienione wyżej cechy wpływają także na bezproblemową jazdę po mieście. Przejazd z ulicy na ścieżkę rowerową po nieco wyższym krawężniku nie stanowi żadnej niedogodności.

Warto zwrócić uwagę, że hulajnoga — jak na swoje wymiary — waży względnie niedużo, bo 30 kilogramów. Dla wielu osób może to być mankament, ale nie ma ideałów. Aby jazda była wygodna, ten pojazd musi tyle ważyć.

Dodatkowym elementem, który poprawia komfort jazdy, jest ergonomiczna kierownica z regulowanym nachyleniem. Dzięki temu na hulajnodze mogą wygodnie jeździć zarówno nieco niższe osoby, jak i te o wzroście 2 metrów.

Bezpieczeństwo podróżowania hulajnogą podnoszą tarczowe hamulce firmy Tektro, które cechuje krótka droga hamowania. Oczywiście, jak w przypadku każdego pojazdu, należy stopniowo wyhamowywać hulajnogę.

Kierowca w trakcie jazdy ma stały podgląd takich parametrów jak prędkość, poziom naładowania akumulatora i przejechany dystans — dzięki temu nie grozi sytuacja, w której w trakcie wycieczki okazuje się, że musimy wzywać transport, aby spokojnie wrócić do domu.

Napęd godny podziwu

Każdy miłośnik nieco szybszej jazdy doceni parametry techniczne hulajnogi Muvike Espada. Firma ze Śremu ma się czym pochwalić, bo napęd tutaj składa się z silnika o mocy 750 Wat — dzięki temu Espada tak dobrze radzi sobie z licznymi trudnościami na drogach.

Napęd pozwala rozwinąć prędkość hulajnogi do 40 km/H. Jest to więc prędkość, która gwarantuje bezpieczną jazdę zarówno w mieście, jak i terenach nieco bardziej wymagających.

Za sprawą litowo-jonowego akumulatora marki Samsung o pojemności 14Ah użytkownik może cieszyć się ciągłą jazdą na odcinku 70 kilometrów. Ta wartość w głowie każdego fana hulajnóg uruchamia piękną wizję wycieczki za miasto w letni, słoneczny dzień.

Muvike Espada — czy warto?

Powyższa charakterystyka tej polskiej hulajnogi przedstawia zalety w sposób obiektywny. Każda osoba, która miał już do czynienia z jakąkolwiek e-hulajnogą, potrafi sobie wyobrazić, jak w praktyce wygląda korzystanie z tego jednośladu.

Biorąc pod uwagę, że hulajnogi elektryczne stale zyskują na popularności i — prędzej czy później — spora część społeczeństwa zechce zakosztować frajdy, jaką daje jazda na takim jednośladzie — Muvike Espada jest ofertą wartą uwagi.

Więcej na temat Muvike Espada przeczytasz na stronie marki: https://muvike.pl/

materiał zewnętrzny